Jak być odpowiedzilanym i wyrozumiałym rodzicem? MCWR zaprasza na warsztaty
2013-10-11-Miejskie-centrum-wspierania-rodziny-terapia-dla-DDA@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Jak rozwiązywać konflikty, jak mądrze i odpowiedzialnie wychowywać swoje dziecko, a także wiele innych problemów związanych z wychowaniem będzie tematem spotkań w ramach “Szkoły dla rodziców”. Bezpłatne warsztaty dla rodziców organizowane są przez Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Zapisy trwają do końca lutego.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie organizuje warsztaty dla rodziców.  Warsztaty odbędą się już po raz kolejny i cieszą się dużym zainteresowaniem – “Większość osób, które się zapisują to są rodzice dzieci małoletnich, które wchodzą w etap dojrzewania, chcą poznać i nauczyć się na co zwracać uwagę w trakcie wychowywania swoich dzieci.  Często wydaje się że są to rzeczy oczywiste, o których jednak na co dzień rodzice zapominają” – mówi Elżbieta Kowalska kierownik świetlicy środowiskowej na Żarkowie.

W ramach “Szkoły dla rodziców” odbędzie się 10 trzygodzinnych spotkań. “Myślę, że w tym czasie rodzice mogą się nauczyć rozpoznawać istotne rzeczy, które mają wpływ na wychowanie dziecka, po to, aby to wychowanie było mądrzejsze i bardziej odpowiedzialne” – dodaje Elżbieta Kowalska.

Bezpośrednim celem warsztatów jest opanowanie przez rodziców konkretnych umiejętności wychowawczych. Zajęcia będą prowadzone przez psychologa i pedagoga, którzy szczególną uwagę będą zwracać na to, jak rozpoznać i akceptować uczucia dziecka, jak okazywać mu zrozumienie i wsparcie w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Jak zachęcić dziecko do współpracy oraz wyrażać rodzicielskie oczekiwania i wymagania tak, aby były one respektowane przez dziecko. Specjaliści pomogą rodzicom kreować pozytywny i realistyczny obraz dziecka oraz jego możliwości poprzez stosowanie pochwały opisowej. Pokażą jak rozwiązywać konflikty przy pomocy rozmowy i negocjacji bez uciekania się do stosowania siły.

“W warsztatach pokazana jest ciekawa forma pracy rodzica z dzieckiem, panie na zajęciach uczą podejścia psychologiczno – pedagogicznego do dziecka” – mówi Anna Mazurkiewicz z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Chętni rodzice mogą się zapisywać w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny bądź pod numerem telefonu 76 853 3832. Zapisy będą prowadzone do końca lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.