Rozpoczął się sezon rowerowy także dla złodziei

Dwóch głogowian już w godzinie 23.00 w nocy z piątku na sobotę rozpoczęło sezon rowerowy. Obydwaj zostali zatrzymani przez policyjny patrol, wraz ze skradzionymi dziecięcymi rowerkami, które jak się okazało, ukradli z pobliskiego budynku. Próbowali uciekać ale bezskutecznie. Policjanci odzyskali skradzione rowery o wartości 550 złotych.

“Uzasadnione podejrzenie policjantów, wzbudził widok dwóch mężczyzn wychodzących z klatki schodowej bloku mieszkalnego. Była godzina 23.00 a obydwaj prowadzili ze sobą rowerki dziecięce. Policjanci postanowili ich wylegitymować i sprawdzić pochodzenie rowerów” – relacjonuje Bogusław Kaleta z głogowskiej policji. Na widok patrolu obydwaj mężczyźni usiłowali uciekać ale bezskutecznie. Obydwaj zostali zatrzymani. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.

Okazało się, że rowerki ukradli przed chwilą z klatki schodowej budynku mieszkalnego. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego wieczoru pierwszy rower trafił z powrotem do właściciela. Rano ustalono drugą osobę poszkodowaną. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy Głogowa w wieku 28 i 25 lat. Nie mieli specjalnych problemów z kradzieżą. Rowery były praktycznie niezabezpieczone.

Rozpoczął się sezon rowerowy także dla złodziei. Dlatego głogowska policja apeluje do wszystkich o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rowery są cennym łupem dla złodziei, którzy tylko czekają na okazję do ich kradzieży. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek należy każdorazowo zabezpieczać swój rower, stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów na przykład przed sklepem lub domem. Należy też zabierać ze sobą takie elementy jak: liczniki, saszetki czy kaski rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…