• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Sport
  • „Damy z siebie wszystko, a nawet więcej” – rozmowa z Łukaszem Szczepaniakiem, kapitanem Chrobrego Głogów!

„Damy z siebie wszystko, a nawet więcej” – rozmowa z Łukaszem Szczepaniakiem, kapitanem Chrobrego Głogów!

Podczas minionego weekendu ruszyła runda rewanżowa II ligi zachodniej, w której głogowianie są liderem. Remis z MKS-em Kluczbork nie jest wynikiem w pełni satysfakcjonującym, ale biorąc pod uwagę wyniki pierwszej, tegorocznej kolejki jest to, cenny, zdobyty punkt na ciężkim terenie. Głogowianie wiedzą o co grają i jak ważna będzie ta runda. Jak sami przyznają, wszystko zależy od ich postawy na boisku, ale znaczące będzie także wsparcie kibiców. Jak przyznaje kapitan Chrobrego Głogów, Łukasz Szczepaniak, tylko wspólnie można osiągnąć sukces.

 

S.Górski – Łukasz, rozpoczął się dotąd najważniejszy okres w historii głogowskiej piłki nożnej. Chyba doskonale wiecie czego oczekują kibice?

Ł.Szczepaniak – Tak, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale z tego miejsca chciałbym zaznaczyć, że sami nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i mentalnie. Nam również na awansie bardzo, powtarzam bardzo zależy. Liczyliśmy na trzy punkty w Kluczborku, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to niezwykle ciężki teren.

S.Górski – Trener Ireneusz Mamrot wspominał podczas ostatniej naszej rozmowy, że ten okres przygotowawczy nie należał do wyjątkowo ciężkich..

Ł.Szczepaniak – Był tak samo intensywny jak w poprzednim roku. Tym razem pogoda bardziej nam dopisała i dysponowaliśmy lepszymi warunkami do treningów. Wydaje mi się, że nie było osoby, która nie dała z siebie wszystkiego. Bardzo mocno pracowaliśmy i jestem przekonany, że to zaowocuje.

S.Górski – Obyło się bez kontuzji, co w tym okresie jest bardzo rzadko spotykane..

Ł.Szczepaniak – Mam nadzieję, że w sezonie będzie podobnie. To bardzo ważny element w sportach drużynowych. Mniejsza rotacja składem sprawia, że zespół bardziej się zgrywa i w każdym, kolejnym spotkaniu rozumie się bardziej. To z pewnością duża zasługa trenera.

S.Górski – Zarówno kibice jak i media na każdym kroku wywierają presję awansu. Jak sobie z tym radzicie?

Ł.Szczepaniak – Mówiąc szczerze, w ogóle tego nie odczuwamy.

S.Górski – Nie czytacie gazet?

Ł.Szczepaniak – Czytamy bardzo często, ale podchodzimy do tego z dużym dystansem. Czasami, kiedy w mediach piszą totalne bzdury, wspólnie się z nich śmiejemy. Wiemy jak wiele mamy do zrobienia, ale tylko spokój może nam pomóc. Jeśli będziemy zawracać sobie tym głowę, to do niczego dobrego to nie doprowadzi.

S.Górski – Dochodzą do mnie słuchy, że Chrobry w tej rundzie zagra bardziej ofensywnie..

Ł.Szczepaniak – Jak się jest liderem, to często nie ma się innego wyjścia. Zespoły, które z nami grają systematycznie stawiają przysłowiowy autobus przed własną bramką i grają z kontry. Dużo pracowaliśmy nad atakiem pozycyjnym i zdajemy sobie sprawę z tego, że w większości spotkań, to my będziemy dyktować tempo gry.

S.Górski – Zatem, runda wiosenna będzie dla was o wiele trudniejsza?

Ł.Szczepaniak – Sprawa awansu zawsze rozstrzyga się na wiosnę.  Jeśli jesteś liderem, to każdy chce ci urwać jakieś punkty. Motywacja rywali jest wtedy większa. Zdajemy sobie z tego sprawę.

S.Górski – To dla was życiowa szansa…

Ł.Szczepaniak – Zdecydowanie tak. Każdy kiedyś marzył, żeby być w takiej sytuacji w jakiej my jesteśmy teraz. Wszystko jest tylko i wyłącznie w naszych nogach i głowach. To od nas zależy, w którą stronę potoczy się nasza, dalsza kariera.

S.Górski – Jesteś jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w zespole. Czy często zdarza ci się, że sympatycy zaczepiają cię na mieście i motywują bądź nie?

Ł.Szczepaniak – Zdarza się. Myślę, że to bardzo pozytywne doświadczenia. Widać, że kibice są z nami i tak samo jak my pragną wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to dla nas bardzo ważny element przygotowania psychicznego. Liczymy na ich wsparcie przez cały sezon. Nie tylko w tych dobrych chwilach.

S.Górski – Chyba tylko w Wałbrzychu nie stawia się Chrobrego w roli głównego faworyta do awansu..

Ł.Szczepaniak – Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Myślę, że przynajmniej pięć zespołów ma duże szanse na awans, ale awansuje ten, kto zaprezentuje się najlepiej na boisku, a nie poza nim.

S.Górski – Jest duża szansa, ale chyba żaden z was nie pokusi się o żadną deklarację?

Ł.Szczepaniak – Jeśli mam złożyć deklarację, to taką, że na każdy mecz wyjdziemy skoncentrowani w stu procentach i zostawimy zdrowie na boisku.

S.Górski – Co chciałbyś powiedzieć tym wszystkim kibicom, którzy z uwagą śledzą i śledzić będą każdy wasz kolejny krok?

Ł.Szczepaniak – Przede wszystkim, chciałbym prosić o cierpliwość. Każde emocje bijące z trybun da się odczuć na boisku. Zarówno te pozytywne jak i negatywne. Te drugie na pewno w niczym nam nie pomogą.

S.Górski – Dziękuje za rozmowę.

Tagi:, , , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
25
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 25@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 25@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 25@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Wrz 25@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Wrz 25@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 25@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 25@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Wrz
26
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Wrz 26@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 26@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 26@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 26@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Wrz 26@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!