Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00
  • Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Sport
  • „Damy z siebie wszystko, a nawet więcej” – rozmowa z Łukaszem Szczepaniakiem, kapitanem Chrobrego Głogów!

„Damy z siebie wszystko, a nawet więcej” – rozmowa z Łukaszem Szczepaniakiem, kapitanem Chrobrego Głogów!

Podczas minionego weekendu ruszyła runda rewanżowa II ligi zachodniej, w której głogowianie są liderem. Remis z MKS-em Kluczbork nie jest wynikiem w pełni satysfakcjonującym, ale biorąc pod uwagę wyniki pierwszej, tegorocznej kolejki jest to, cenny, zdobyty punkt na ciężkim terenie. Głogowianie wiedzą o co grają i jak ważna będzie ta runda. Jak sami przyznają, wszystko zależy od ich postawy na boisku, ale znaczące będzie także wsparcie kibiców. Jak przyznaje kapitan Chrobrego Głogów, Łukasz Szczepaniak, tylko wspólnie można osiągnąć sukces.

 

S.Górski – Łukasz, rozpoczął się dotąd najważniejszy okres w historii głogowskiej piłki nożnej. Chyba doskonale wiecie czego oczekują kibice?

Ł.Szczepaniak – Tak, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale z tego miejsca chciałbym zaznaczyć, że sami nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i mentalnie. Nam również na awansie bardzo, powtarzam bardzo zależy. Liczyliśmy na trzy punkty w Kluczborku, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to niezwykle ciężki teren.

S.Górski – Trener Ireneusz Mamrot wspominał podczas ostatniej naszej rozmowy, że ten okres przygotowawczy nie należał do wyjątkowo ciężkich..

Ł.Szczepaniak – Był tak samo intensywny jak w poprzednim roku. Tym razem pogoda bardziej nam dopisała i dysponowaliśmy lepszymi warunkami do treningów. Wydaje mi się, że nie było osoby, która nie dała z siebie wszystkiego. Bardzo mocno pracowaliśmy i jestem przekonany, że to zaowocuje.

S.Górski – Obyło się bez kontuzji, co w tym okresie jest bardzo rzadko spotykane..

Ł.Szczepaniak – Mam nadzieję, że w sezonie będzie podobnie. To bardzo ważny element w sportach drużynowych. Mniejsza rotacja składem sprawia, że zespół bardziej się zgrywa i w każdym, kolejnym spotkaniu rozumie się bardziej. To z pewnością duża zasługa trenera.

S.Górski – Zarówno kibice jak i media na każdym kroku wywierają presję awansu. Jak sobie z tym radzicie?

Ł.Szczepaniak – Mówiąc szczerze, w ogóle tego nie odczuwamy.

S.Górski – Nie czytacie gazet?

Ł.Szczepaniak – Czytamy bardzo często, ale podchodzimy do tego z dużym dystansem. Czasami, kiedy w mediach piszą totalne bzdury, wspólnie się z nich śmiejemy. Wiemy jak wiele mamy do zrobienia, ale tylko spokój może nam pomóc. Jeśli będziemy zawracać sobie tym głowę, to do niczego dobrego to nie doprowadzi.

S.Górski – Dochodzą do mnie słuchy, że Chrobry w tej rundzie zagra bardziej ofensywnie..

Ł.Szczepaniak – Jak się jest liderem, to często nie ma się innego wyjścia. Zespoły, które z nami grają systematycznie stawiają przysłowiowy autobus przed własną bramką i grają z kontry. Dużo pracowaliśmy nad atakiem pozycyjnym i zdajemy sobie sprawę z tego, że w większości spotkań, to my będziemy dyktować tempo gry.

S.Górski – Zatem, runda wiosenna będzie dla was o wiele trudniejsza?

Ł.Szczepaniak – Sprawa awansu zawsze rozstrzyga się na wiosnę.  Jeśli jesteś liderem, to każdy chce ci urwać jakieś punkty. Motywacja rywali jest wtedy większa. Zdajemy sobie z tego sprawę.

S.Górski – To dla was życiowa szansa…

Ł.Szczepaniak – Zdecydowanie tak. Każdy kiedyś marzył, żeby być w takiej sytuacji w jakiej my jesteśmy teraz. Wszystko jest tylko i wyłącznie w naszych nogach i głowach. To od nas zależy, w którą stronę potoczy się nasza, dalsza kariera.

S.Górski – Jesteś jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w zespole. Czy często zdarza ci się, że sympatycy zaczepiają cię na mieście i motywują bądź nie?

Ł.Szczepaniak – Zdarza się. Myślę, że to bardzo pozytywne doświadczenia. Widać, że kibice są z nami i tak samo jak my pragną wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to dla nas bardzo ważny element przygotowania psychicznego. Liczymy na ich wsparcie przez cały sezon. Nie tylko w tych dobrych chwilach.

S.Górski – Chyba tylko w Wałbrzychu nie stawia się Chrobrego w roli głównego faworyta do awansu..

Ł.Szczepaniak – Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo. Myślę, że przynajmniej pięć zespołów ma duże szanse na awans, ale awansuje ten, kto zaprezentuje się najlepiej na boisku, a nie poza nim.

S.Górski – Jest duża szansa, ale chyba żaden z was nie pokusi się o żadną deklarację?

Ł.Szczepaniak – Jeśli mam złożyć deklarację, to taką, że na każdy mecz wyjdziemy skoncentrowani w stu procentach i zostawimy zdrowie na boisku.

S.Górski – Co chciałbyś powiedzieć tym wszystkim kibicom, którzy z uwagą śledzą i śledzić będą każdy wasz kolejny krok?

Ł.Szczepaniak – Przede wszystkim, chciałbym prosić o cierpliwość. Każde emocje bijące z trybun da się odczuć na boisku. Zarówno te pozytywne jak i negatywne. Te drugie na pewno w niczym nam nie pomogą.

S.Górski – Dziękuje za rozmowę.

Tagi:, , , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Lip
16
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 16@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 16@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Lip 16@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Lip 16@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 16@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Lip 16@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Lip 16@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Lip 16@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
20:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Lip 16@20:00 – 21:00
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Lip
17
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 17@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 17@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 17@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X