PUP: Kolejne środki pozyskane – ale to wciąż za mało

Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie pozyskał kolejne 710 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na aktywizację bezrobotnych do 25 roku życia. W sumie Urząd na ten rok ma prawie 8 mln złotych, z których skorzysta blisko 1100 osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Jednak to wciąż za mało w stosunku do potrzeb – obecnie w głogowskim “pośredniaku” zarejestrowanych jest 5 tysięcy osób.

Powiatowy Urząd Pracy pozyskał kolejne środki na aktywizację bezrobotnych w tym roku. Chodzi o 710 tysięcy złotych na działania aktywizacyjne osób bezrobotnych do 25 roku życia. Łącznie z tych pieniędzy skorzysta ponad 100 osób.

Na razie wydatkowane są pieniądze, które już zostały uruchomione z  limitu Funduszu Pracy. W tym roku to ponad 7 mln złotych. Z tych pieniędzy skorzysta blisko 1000 osób.

710 tysięcy, które zostały teraz pozyskane będą zarezerwowane dla tegorocznych absolwentów. Za dwa miesiące pierwsze osoby, które skończą szkołę pojawią się w Urzędzie Pracy.

Wniosek PUP był jednym z siedmiu, które zostały pozytywnie rozpatrzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pośród wszystkich wniosków złożonych z terenu Dolnego Śląska.

Kwota ta pozwoli przygotować: 42 staże zawodowe, 25 miejsc przy pracach interwencyjnych na 6 miesięcy, 15 osób znajdzie pracę przy robotach publicznych, 5 osób otrzyma po 20 tys. zł dotacji na otwarcie własnych firm, zrefundowane zostaną również miejsca pracy utworzone przez głogowskich przedsiębiorców oraz przygotowany zostanie cykl zawodowych szkoleń indywidualnych dla 10 bezrobotnych.

Łącznie na ten rok PUP zaangażuje w swoje działania prawie 8 mln zł – z czego skorzysta ponad 1000 osób.

Jak zaznacza jednak dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Sławomir Majewski jest to ciągle za mało w stosunku do potrzeb społecznych. Obecnie w Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 5 tysięcy osób. Dlatego cały czas trwają zabiegi o pozyskanie kolejnych pieniędzy z rezerwy ministerialnej i UE. – “Jest to dla nas wyzwanie, żeby pozyskiwać kolejne pieniądze, cały czas monitorujemy strony ministerstwa, marszałka województwa kiedy, gdzie i na jakich zasadach będzie można składać wnioski” – zapewnia Sławomir Majewski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.