Przewozili 54 kilogramy tytoniu

Dwóch mieszkańców Głogowa – 39 – letnia kobieta i 44 – letni mężczyzna, przewozili 54 kilogramy tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy.  Z takiej ilości tytoniu można wyprodukować 13 tysięcy paczek papierosów, a Skarb Państwa straciłby na tym ok. 24 tysięcy złotych.  Głogowska policja przypomina, że nabywanie, posiadanie, przewożenie i przesyłanie wyrobów akcyzowych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny.

Głogowscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili i przechwycili transport ponad 54 kilogramów tytoniu bez skarbowych znaków akcyzy. Tytoń był przewożony przez dwójkę mieszkańców Głogowa, 39 – letnią kobietę i 44 – letniego mężczyznę w ich samochodzie. Głogowscy policjanci przypominają, że nabywanie, posiadanie, przewożenie i przesyłanie wyrobów akcyzowych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny.

Policjanci ujawnili transport tytoniu w dniu 24 marca w godzinach wieczornych. “W zatrzymanym do kontroli samochodzie oraz w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do podejrzewanych, funkcjonariusze znaleźli ponad 54 kilogramów suszu tytoniu” – informuje oficer prasowy, Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że uszczuplenie podatkowe wynosi w tym przypadku 24 tysiące złotych na szkodę Skarbu Państwa.

“Nabywanie, posiadanie, przewożenie i przesyłanie wyrobów akcyzowych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny do 720 stawek dziennych, których wysokość określa sąd w trakcie postępowania” – dodaje Bogusław Kaleta. Z tej ilości tytoniu można wyprodukować, wg. różnych szacunków ponad 13 000 paczek papierosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…