Sprzedawał “podróbki”
zdjęcie 2014-03-24-podrobione-ubrania-głogowska-policja@Głogów-01

Podrobiony koszulki i bluzy próbował sprzedać na głogowskim targu, zatrzymany przez policję, 42 – latek. Mężczyzna sprzedawał “podróbki” jako oryginalne ubrania. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na blisko 7 tysięcy złotych. “Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów” – informuje Bogusław Kaleta. Mężczyźnie grozi kara grzywny, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 42 – letniego mężczyznę, który na targowisku miejskim w Głogowie oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 116 sztuk takiej odzieży. Poszkodowane firmy wyceniły swoje starty na nie mniej niż 6950 złotych.

Do zatrzymania doszło w dniu 21 marca 2014 roku na targowisku miejskim w Głogowie. Zatrzymany przez policjantów 42 – letni mężczyzna wystawiał do sprzedaży odzież oznakowaną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Były to przede wszystkim koszulki oraz bluzy. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów.

“Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów” – informuje Bogusław Kaleta. 42 – latek usłyszał zarzuty. Jest zagrożony karą grzywny a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trzeba bardzo uważać na to co się kupuje, żeby nie zostać oszukanym. Jeśli chcemy mieć pewność, że to co kupujemy nie jest tylko tanią imitacją oryginału, lepiej na zakupy wybrać się do firmowych sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.