TZG zaprasza na zwiedzanie “starych miejsc” w pobliskich okolicach
zdjęcie 2014-03-24-sanktuarium-Maryjne@Grodowiec-01

5 kwietnia Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje wycieczkę “Bliskie okolice i stare miejsca”. W czasie jednodniowej wycieczki zaplanowane jest zwiedzanie kościoła w Kwielicach, sanktuarium w Grodowcu oraz Żelaznego Mostu.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej organizuje kolejną, tym razem, wiosenną wycieczkę pod hasłem “Bliskie okolice i “stare” miejsca”. Jednak jak zapowiadają organizatorzy wycieczki  – “nowe odkrycia oraz atrakcje dla ducha, oczu i ciała gwarantowane”.

W ramach wyjazdu zaplanowane jest zwiedzanie kościoła w Kwielicach wraz z barokowym obrazem po renowacji “Ostatnia wieczerza”. Następnym punktem programu jest sanktuarium w Grodowcu. Tutaj oprócz zwiedzania pięknego kościoła zaplanowany jest szereg atrakcji w tym grillowanie. Ostatnią atrakcja wycieczki będzie zwiedzanie Żelaznego mostu.

“Podczas tej jednodniowej wycieczki po ziemi głogowskiej zwiedzimy kościół w Kwielicach, gdzie jednym z głównych punktów będzie prezentacja po renowacji barokowego obrazu “Ostatnia wieczerza”. Z kolei w grodowieckim sanktuarium godnym uwagi są przede wszystkim cudowna figurka NMP oraz obraz Joosa von Cleve “Madonna”. Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie Żelaznego Mostu – to na pewno niecodzienną atrakcją będzie dotarcie na jego koronę” – mówi Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Wycieczka odbędzie się 5 kwietnia. Wyjazd planowany jest o godz. 10.30 sprzed parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury. Powrót zaplanowany jest ok. godziny 17.00.

Koszt wycieczki to 40 złotych. W tej w cenie znajdują się: przejazd autokarem, zwiedzanie z przewodnikami, gastronomia, tj. kiełbaski z grilla, gorące napoje, ciasto). W razie niepogody zapewniona zostanie gościna w Domu Pielgrzyma.

Zgłoszenie uczestnictwa: tel. 76 852 61 72, oraz 509 072 531.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.