• Start
  • POLECAMY
  • Maciej Junke: Chcemy, żeby miasto „się ożywiło”
2014-04-16-Michal-Junke@Glogow-01

Maciej Junke: Chcemy, żeby miasto „się ożywiło”

Głogowscy przedsiębiorcy łączą się, aby wspólnie konkurować z istniejącymi marketami i galeriami. Już wkrótce ruszy akcja pod hasłem „Kupuj w Głogowie”, która ma zatrzymać klientów w małych, lokalnych sklepach i firmach. O akcji rozmawialiśmy z jej inicjatorem Maciejem Junke, który jest także rzecznikiem powstałego na terenie Głogowa, Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Daria Jęczmionka: Kiedy powstał w Głogowie Związek Pracodawców i Przedsiębiorców?

Maciej Junke, rzecznik ZPP i właściciel biura nieruchomości na głogowskiej Starówce: Związek jest organizacją ogólnopolską, która powstała w 2010 roku, natomiast w Głogowie formalnie struktury zawiązały się w grudniu ubiegłego roku. Związek jest apolityczny, który nie popiera żadnej partii politycznej, jest nam po drodze z tymi, którzy rozumieją problemy małych i średnich firm i chcą nam pomóc je rozwiązać.

D. Jęczmionka – Czym Związek będzie się zajmował na terenie powiatu głogowskiego?

M. Junke: Przede wszystkim naszym celem jest działanie na rzecz poprawy warunków prowadzenia firm, rozwijanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami oraz ich reprezentowanie jak i obrona przed, często nieuzasadnionymi, działaniami urzędników. Poza tym, zadaniem Związku jest także dostarczanie profesjonalnych informacji, które mają wspomóc działanie małych i średnich firm.

Członkostwo w związku nie musi oznaczać od razu aktywnego uczestnictwa, ale daje korzyści. Jedną z nich są grupy zakupowe czyli np. wspólne zakupy energii czy gazu, co daje duże zniżki i rabaty. Im nas będzie więcej, tym więcej pomysłów, a to z kolei daje większe możliwości działania.

D. Jęczmionka: Jest Pan inicjatorem akcji kupuj w Głogowie? Na czym ona polega?

M. Junke: Jest to akcja w której przedsiębiorcy z Głogowa zjednoczyli się pod wspólnym hasłem „Kupuj w Głogowie”. W ramach akcji przedsiębiorcy będą udzielać rabatów i promocji. Mieszkańcom będzie przekazana karta rabatowa, dzięki której jej posiadacze będą uprawnieni do zakupów z rabatem, właśnie w tych firmach, które przystąpiły do akcji. Będzie to korzyść zarówno dla mieszkańca, który będzie kupował taniej, jak i dla przedsiębiorcy, który będzie miał więcej klientów.

D. Jęczmionka: Kto taką kartę będzie mógł otrzymać?

M. Junke: Oczywiście musi być to osoba pełnoletnia, poza tym nie ma żadnych ograniczeń.

D. Jęczmionka: Gdzie będzie można dostać kartę?

M. Junke: To jeszcze dokładnie zostanie ustalone, ale na pewno będzie wydawana w firmach, które będą oferowały te usługi.

D. Jęczmionka: Jakie macie wsparcie ze strony samorządowców?

M. Junke: Zwróciliśmy się o poparcie do Prezydenta, który objął akcję swoim patronatem. Dzięki temu możliwe będzie przygotowanie i dystrybucja kart lojalnościowo-rabatowych, stworzenie strony internetowej, dzięki której przekazywane będą informacje o aktualnych rabatach i promocjach, oznaczenie punktów handlowych i usługowych naklejkami z logo akcji oraz przygotowanie ulotek i innych materiałów promocyjnych.

Akcją zainteresował się też Starosta, który poparł naszą akcję i zaproponował wydawanie bezpłatnej gazetki, która pojawiałaby się cyklicznie np. raz w miesiącu.

D. Jęczmionka: Jakie informacje znajdą klienci na wspomnianej przez Pana stronie internetowej?

M. Junke: Na stronie będą na bieżąco dostępne informacje gdzie i jaki rabat firmy udzielają. Dzięki udostępnionemu przez mieszkańca adresowi email będziemy mogli przesyłać później informacje o nowych rabatach i promocjach.

D. Jęczmionka: Kiedy wystartujecie z akcją?

M. Junke: Chcemy rozpocząć akcję w pierwszych tygodniach maja. Do tego czasu chcielibyśmy rozpocząć dystrybucje tych kart. Teraz wszystko zależy od zaangażowania przedsiębiorców i możliwości współpracy z kimś, kto będzie chciał nam pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia. Możliwe, że data rozpoczęcia działań będzie zbieżna z jakimś wydarzeniem, które odbędzie się w maju np. Dni Głogowa.

D. Jęczmionka: Ilu przedsiębiorców zadeklarowało udział w tej akcji i jakie branże reprezentują ?

M. Junke: Wszyscy, którzy byli na ostatnim spotkaniu organizacyjnym w sprawie tej akcji, czyli ok. trzydziestu przedsiębiorców. Ale zakładamy – obserwując zainteresowanie, że liczba przedsiębiorców, którzy wezmą udział w akcji na pewno się zwiększy. Wcześniej, przygotowując się do akcji, rozdaliśmy i rozesłaliśmy kilkadziesiąt ankiet i 62 punkty zadeklarowały uczestnictwo. W większości są to firmy handlowe lub usługowe.

D. Jęczmionka: Dlaczego warto wspierać lokalnych przedsiębiorców?

M. Junke – Przede wszystkim podatki, które płacą lokalni przedsiębiorcy zostają w Głogowie. Natomiast duże sieci płacą podatki tam, gdzie mają siedziby. Te siedziby nie są przecież w Głogowie, a najczęściej poza Polską. Kupując lokalnie, my mieszkańcy, wspieramy też siebie. Przecież u przedsiębiorców lokalnych pracują nasi znajomi lub ktoś z naszej rodziny.

Chcemy żeby miasto „się ożywiło”, to jest przecież w interesie nasz wszystkich, nie tylko przedsiębiorców głogowskich, ale i mieszkańców, a także władz samorządowych. Chcemy pobudzić nie tylko Stare Miasto, ale też inne rejony Głogowa. Udało nam się powiadomić o akcji przedsiębiorców z Kopernika. Jest już nawet pomysł, żeby zorganizować, festyn rodzinny na oś. Kopernik.

Mieszkańcy też tego oczekują. Proszę sobie wyobrazić, że po nagłośnieniu naszej inicjatywy odwiedził mnie w mojej firmie mieszkaniec Starego Miasta, który kiedyś przebywał w Holandii. Nie krył zadowolenia z naszego działania. Potwierdził nasze przekonanie, że tak jest właśnie na Zachodzie Europy. Społeczność lokalna wspólnie z samorządem i lokalnymi przedsiębiorcami działają razem, aby centra miast, dzielnic, czy osiedli – tam, gdzie prowadzą firmy lokalni przedsiębiorcy – tętniły życiem.

W weekend prowadzone są wspólne (władz miast, przedsiębiorców i mieszkańców) działania, w takcie których przedsiębiorcy dodatkowo promują swoje usługi czy produkty, którymi handlują, lokalni artyści i twórcy mogą zaprezentować swój dorobek, ale też i młodzież, czy dzieci mają okazję zaprezentować swoje talenty, umiejętności i programy artystyczne.

To pokazuje, że zmienia się świadomość naszego społeczeństwa i zmieniają się oczekiwania. Potrzebne jest wspólne działanie i mam nadzieję, że coraz więcej osób w Głogowie będzie chciało się zaangażować w takie pomysły jak nasz i wspólnie je realizować.

D. Jęczmionka: Dziękuję za rozmowę.

Tagi:, ,

Trackback z Twojej witryny.

D. Jęczmionka

Poezja. Polityka. Psychologia. Trzy dziedziny, które pasjonują mnie od lat. Lubię być na bieżąco w tym, co się dzieje wokół mnie. Uwielbiam rozmowy z ciekawymi ludźmi. Jednak bardziej wolę słuchać niż mówić, dlatego zajęłam się dziennikarstwem.

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
20
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 20@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 20@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Wrz 20@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Wrz 20@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 20@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 20@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Wrz 20@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Szkółka szachowa dla dzieci i mł... @ MOK, sala plastyczna
Wrz 20@17:00 – 20:00
Szkółka szachowa dla dzieci i młodzieży @ MOK, sala plastyczna
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00 – 20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy! Szkółkę prowadzi Piotr[...]
17:30 Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Wrz 20@17:30
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt @ Świetlica Wiejska w Borku
Samoobrona dla kobiet i dziewcząt w Świetlicy Wiejskiej w Borku! – Walcz o swoje prawo do nietykalności i bezpieczeństwa. – Naucz się bronić w każdej sytuacji. – Odzyskaj swoją kondycje. – Zadbaj o siłę i[...]
18:30 Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 20@18:30 – 20:30
Czwartkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Wrz 20@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Wrz 20@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!