• Start
  • AKTUALNOŚCI
  • Sport
  • „Ja też tak chcę! Zrobie wszystko by to moja walka była walką wieczoru na następnej gali w Głogowie” – rozmowa z Maciejem Domińczakiem

„Ja też tak chcę! Zrobie wszystko by to moja walka była walką wieczoru na następnej gali w Głogowie” – rozmowa z Maciejem Domińczakiem

Blisko dwa tygodnie temu odbyły się w Głogowie Mistrzostwa Polski w Kick Boxingu i Zawodowa Gala K1 Rules, która na długo pozostanie w pamięci głogowskich sympatyków. Pełna hala, doskonała atmosfera i bardzo wysoki poziom walk, to skrótowy obraz wydarzenia, za które w głównej mierze odpowiada Maciej Domińczak i jego Legion Głogów. Zapraszamy Państwa na krótki wywiad z ikoną Kick-Boxingu w Polsce.

S.Górski – Przede wszystkim gratuluje organizacji imprezy, która przyciągnęła nadspodziewaną liczbę kibiców..

M.Domińczak – Tak. Nie spodziewałem się tak pozytywnego odbioru tej imprezy. Przez kilka tygodni byłem pełen obaw o to, że coś może nie wyjść. Bardzo się cieszę, że taka impreza miała miejsce. Co chwilę ktoś mnie zaczepia na mieście i gratuluje efektu. Już dzień po zawodach spotykałem się z pytaniami o to, kiedy następne tego typu wydarzenie. Jestem dumny. Z naszego klubu, naszego miasta i naszych kibiców.

S.Górski – Wszystko wyszło tak jakbyś sobie tego życzył?

M.Domińczak – Było parę wpadek, ale było to niezauważalne dla ludzi, którzy nie byli zaangażowani w kwestie organizacyjne. Wiedziałem o tym ja i kilka innych osób. Mam zapisane te rzeczy, które można było zrobić lepiej i w przyszłości na pewno wezmę to pod uwagę.

S.Górski – Jaki obraz kibiców pozostał po tych mistrzostwach w twojej głowie?

M.Domińczak – Naprawdę nie spodziewałem się, że taka fajna impreza się zrobi. Atmosfera była rewelacyjna. Nie wiem czy kiedykolwiek może być lepiej. Dla takiej publiki warto poświęcić kilka miesięcy swojego życia na organizację. Nie poznawałem tej hali. Cieszę się, że mogliśmy wystąpić przed taką publicznością, której już dziś zazdroszczą nam inne kluby.

S.Górski – No właśnie.. Jak to wydarzenie ocenili inni? Ci, którzy przyjechali do nas z całej Polski..

M.Domińczak – Nie chcę popadać w zachwyt czy hura optymizm, ale wszyscy jednogłośnie przyznali, że jest to jedna z lepszych imprez na jakiej mieli okazję gościć. Trenerzy, zawodnicy sędziowie. Większość już potwierdziła przyjazd na kolejne zawody.

Za tym wszystkim poszedł wynik sportowy..

M.Domińczak – Tak, jestem bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Wiedziałem na co na stać, ale czułem w sobie niepewność. Bałem się wszystkiego. Podczas pierwszych mistrzostw w naszym mieście spadł samolot w Smoleńsku. Zatem, musicie mi Państwo wybaczyć, ale miałem prawo spodziewać się wszystkiego. Na szczęście, większość moich zawodników pokazało klasę i profesjonalizm.

S.Górski – Nie było niespodzianek?

M.Domińczak – Były. Przegrane Dawida Kukły i Adriana Kupca były negatywnym akcentem. Oboje chyba trochę nie poradzili sobie z tremą. Największa niespodzianką było chyba zwycięstwo Denisa Labrygi, który wypalił z formą, której się nie spodziewałem.

S.Górski – Na portalu społecznościowym Radka Jeleniewicza wyczytałem taki fragment, że dobrze jest być mistrzem Polski, ale jeszcze lepiej jest mieć Macieja Domińczaka w narożniku..

M.Domińczak – Radek wykorzystał swoją ostatnią szansę na ten tytuł, bo kończy wiek juniora. To, że to osiągnął to jego zasługa. Bardzo pracowity chłopak, któremu do tej pory brakowało szczęścia i chyba determinacji. Moim zdaniem, w poprzednich walkach zbyt łagodnie podchodził do przeciwników, tak jakby im nie chciał zrobić krzywdy. Powiedzieliśmy sobie przed walkami, że tu nie ma zmiłuj. Od początku miał walczyć agresywnie i gdy nadarzy się okazja nokautować rywali. I tak się stało. Dwa nokauty i jedno poddanie. Pełen szacunek dla Radka, bo zrobił to co miał zrobić dawno temu.

S.Górski – Na swoim koncie masz wiele tytułów. Jakie uczucie towarzyszy ich zdobywaniu?

M.Domińczak – Tytuły tytułami, ale zdobyć je przed taką publicznością i w takiej atmosferze, to jest marzenie każdego zawodnika. Można zdobywać największe tytuły, ale przed własną publicznością, przed znajomymi, przyjaciółmi to podwójna frajda.

S.Górski – Rozumiem, że chciałbyś zdobyć Mistrzostwo Europy na głogowskiej hali?

M.Domińczak – Wystarczyło by mistrzostwo Polski. Przy takich kibicach, to jaki tytuł zdobywamy nie jest ważny. Powiem coś czego być może nie powinienem mówić w tym momencie, ale ja też tak chcę! Zrobię wszystko, aby podczas następnej gali, to moja walka była walką wieczoru!

S.Górski – Dziękuje za rozmowę.

 

 

 

 

Tagi:, , , , , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Kwi
24
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 24@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 24@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 24@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Kwi 24@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Kwi 24@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
17:00 Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kreatywka – zajęcia plastyczne d... @ Sala plastyczna MCK Mayday
Kwi 24@17:00 – 18:30
Kreatywka - zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat @ Sala plastyczna MCK Mayday
KREATYWKA, zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat wtorki, godz. 17.00 – 18.30 sala plastyczna MCK Mayday prowadząca: Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska Opłata: 35zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 24@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Kwi 24@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Kwi
25
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Kwi 25@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Kwi 25@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Kwi 25@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kwi 25@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X