Piłkarze z jednym punktem. Czeka nas dramatyczna końcówka sezonu!

Remis. Tylko czy aż? O tym, przekonamy się dopiero za kilka spotkań. Wtedy to, wszystko będzie jasne. Mecz, który mógł przybliżyć pomarańczowo-czarnych do awansu zakończył się remisem 1-1. Z całą pewnością, z jednego punktu bardziej cieszą się goście, dla których jedynym celem w tym spotkaniu było zaprezentować się dobrze na boisku lidera. Głogowianom, punkty uciekły z przed przysłowiowego “nosa”. Szkoda, bo już dziś moglibyśmy cieszyć się z 6 punktowej przewagi nad Bytovią Bytów i 8-punktowej nad Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze minuty tego spotkania nie potwierdzały tego, że głogowianie byli faworytem tego spotkania. Pierwsze 25 minut, to mało dokładna gra w środku pola, kończąca się zazwyczaj stratą w okolicy 30 metra od bramki rywala. W 28 minucie na długie podanie w pobliże pola karnego Jaroty zdecydował się Adam Samiec. Piłkę bardzo dobrze przyjął Damian Sędziak, który bez chwili zastanowienia umieścił piłkę w bramce. Od tego momentu zdawać się mogło, że głogowianie grać będą spokojniej i do końca spotkania punktować będą rywala. Nic bardziej mylnego. Skazani na “pożarcie” piłkarze Jaroty po stracie bramki ruszyli do przodu, a głogowianie mieli problem z wyprowadzeniem piłki. Do przerwy jednak, wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie pomarańczowo-czarni ruszyli do przodu i mocno zdominowali rywala w środku pola. Efektem dobrej, dynamicznej gry było kilka rzutów rożnych, z których jednak nic nie wynikało. Gdy wydawało się, że kolejne bramki, to tylko kwestia czasu, goście mieli swoją sytuację, jak się okazało decydującą. W 73 minucie, w polu karnym głogowian, już po dośrodkowaniu upadł napastnik gości. Sędzia bez namysłu wskazał na jedenastkę, którą na bramkę zamienił Bartoszak. Po stracie bramki, podopieczni trenera Ireneusza Mamrota stanowczo ruszyli do ataku. Na nic się to jednak zdało i głogowianie stracili, trzeba przyznać dwa punkty w meczu, który należało wygrać.

CHROBRY GŁOGÓW – JAROTA JAROCIN 1:1 (1:0)
1:0 S
ędziak 28
1:1 Bartoszak 73 (k)

CHROBRY: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Danielak (61 Ulatowski), Hałambiec, Janeczko (69 Niewieściuk), Ciechański (83 Baraniak), Szczepaniak, Sędziak.

JAROTA: Krawczyk – Ludwiczak, Kieliba, Menzel, Zatwarnicki (67 Antkowiak), Bartoszak, Pawlak (84 Czabański), Skokowski, Grobelny, Garbarek, Ślifirczyk (90 Skowron).

ŻÓŁTE KARTKI: Michalec, Baraniak – Ludwiczak, Menzel, Grobelny, Pawlak.