Udany występ głogowskich kolarzy

Dla grupy TC Chrobry Głogów zakończył się jeden z najważniejszych, tegorocznych wyścigów kolarskich. Międzynarodowy Karpacki Wyścig Kurierów, przebiegający przez cztery państwa zakończył swój bieg w niedzielę (4 maja) w Tarnowie. Głogowscy kolarze mają na swoim koncie zdobycze. Najistotniejsza z nich, to zwycięstwo w klasyfikacji górskiej U-23, które przypadło Patrykowi Stosz. W klasyfikacji drużynowej głogowianie uplasowali się na 12 pozycji.

Trasa wyścigu przebiegała przez Węgry, Czechy, Słowację i Polskę. Start nastąpił 29 kwietnia w Veszprem, meta, jednego z najważniejszych wyścigów dla kategorii U-23 z kalendarza UCI, usytuowana była 4 maja w Tarnowie.

Ekipa TC Chrobry Głogów bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie złożonej z sześciu etapów. Zawodnicy Patryk Stosz, Norbert Krakowiak, Michał Kasperek, Bartosz Zając i Krzysztof Suchecki aktywnie jechali podczas całego wyścigu, który rozgrywany był w bardzo zmiennych warunkach pogodowych. Deszcz, grad, wiatr, niskie temperatury. W klasyfikacji generalnej Patryk Stosz zajął 12 miejsce, Norbert Krakowiak 48, Michał Kasperek 49, Bartosz Zając 88. W klasyfikacji poniżej 21 lat Patryk Stosz był 4. Ekipa TC Chrobry Głogów w klasyfikacji drużynowej zajęła 12 miejsce, wyżej z ekip polskich była tylko drużyna TKK Pacyfic Toruń.

TC Chrobry Głogów, po raz drugi z rzędu ma w swoich szeregach najlepszego górala. W końcowej klasyfikacji górskiej pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zajął Patryk Stosz. W tym roku mamy jeszcze jednego zawodnika w tej klasyfikacji – Norbert Krakowiak zajął drugie miejsce.

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. Gregor Muhlberger (Tirol) 16:05:40
2. Eduard Grosu (Vini-Fantini-Nippo) 00:04
3. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author) 00:38
4. Koen Bouwman (Jo Piels) 00:40
5. Jochem Hoekstra (Jo Piels) 01:04
6. Antoine Warnier (Color Code Biowanze) 01:10
7. Jean-Albert Carnevali (Wallonian National Team) 01:13
8. Daniel Turek (Czech Republic National Team) 01:27
9. Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) 01:31
10. Szymon Rekita (Polish National Team) 01:36
Wyniki ostatniego, szóstego etapu (Dąbrowa Tarnowska – Tarnów, 148km):

1. Eduard Grosu (Vini-Fantini-Nippo)  03:34:28
2. Willi Willwohl (LKT Brandenburg)
3. Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23)
4. Andrea Meggiorini (Delio Gallina)
5. Sivert Fandrem (Motiv 3)
6. Patryk Stosz (TC Chrobry Głogów)
7. Joey van Rhee (Jo Piels)
8. Nikolai Shumov (Belarussian National Team)
9. Grzegorz Haba (Pogoń Mostostal Puławy)
10. Frantisek Sisr (Czech Republic National Team)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.