MBP: Filia nr 2 nieczynna do końca roku

Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Głogowie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała dofinansowanie w kwocie 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”. Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na remont filii nr 2 przy ul. Perseusza 13. W związku z remontem filia będzie nieczynna do końca bieżącego roku.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie rozpoczyna się kompleksowy remont placówki filii nr 2 mieszczącej się przy ul. Perseusza. Otrzymane od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rozwój Infrastruktury Kultury dofinansowanie w wysokości 100.000,00 zł na realizację zadania ”nowa era w bibliotece”, obejmować będzie nie tylko remont. Z kwoty pozyskanej od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zostanie zakupione również wyposażenie, które umożliwi dalsze prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Jak można przeczytać na oficjalnej stroni MBP Głogów  ”Z powodu generalnego remontu biblioteki filia nr 2 przy ul. Perseusza 13, będzie nieczynna do końca bieżącego roku. Termin oddania wypożyczonych książek został wydłużony do końca 2014 roku. O innych zmianach dotyczących filii nr 2, będziemy informować na stronie biblioteki.” 

W związku z remontem filii nr 2, osoby zainteresowane mogą korzystać z pozostałych placówek bibliotecznych działających na terenie naszego miasta:

  • Miejska Biblioteka Publiczna – ul. Jedności Robotniczej 15
  • Filia nr 1 – ul. Budowlanych 10 (Os. Hutnik)
  • Filia nr 3 – Plac Mieszka I 11 (Os. Piastów)

godziny otwarcia:

  • 10:00 – 18:00 – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
  • 11:00 – 15:00 – środa
  • 10:00 – 13:00 sobota (z wyłączeniem filii nr 3)

Remont filii nr 2 jest jednym z dwóch programów operacyjnych zaplanowanych na rok 2014 przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Drugim z nich, również dofinansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest zadanie: ”Czytam, bo lubię czyli mądre wychowanie przez czytanie”, które swoim zakresem obejmuje spotkania autorskie, warsztaty, konkury oraz prezentacje teatralne dla najmłodszych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.