Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców Grębocic

400 mieszkańców gminy Grębocice w w wieku powyżej 60 roku życia zostanie zostanie objętych programem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Program pod hasłem Nie daj się grypie” potrwa od 1 września do 15 października. Koszt realizacji programu wynosi 15 tysięcy złotych.

„Nie daj się grypie” to hasło promujące program zdrowotny pod nazwą „Promocja zdrowia w profilaktyce szczepień ochronnych przeciwko grypie, dla mieszkańców gminy Grębocice, od 60 roku życia”, którego realizatorem jest Gmina Grębocice.

Program ruszył 1 września i potrwa do 15 października. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Grębocice od 60 roku życia. Szczepieniami objętych zostanie 400 mieszkańców

Koszt realizacji programu wynosi 15 tysięcy złotych i w całości pokryty zostanie z środków budżetu Gminy Grębocice.

Celem programu jest zapobieganie infekcji i ciężkiemu przebiegowi choroby oraz powikłaniom m.in. związanym z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu oddechowego, zaburzeniami neurologicznymi, niewydolnością nerek, zapaleniu mięśnia sercowego i osierdzia oraz powikłaniami mogącymi zakończyć się zgonem.

Szczepienia mają też na celu zwiększenie odporności wśród zaszczepionych osób,dotarcie do jak największej grupy beneficjentów poprzez edukację prozdrowotną, badanie lekarskie i szczepienie, a także wyznaczenie osób z przeciwwskazaniami do szczepień i ocena stanu zdrowia badanej populacji.

Do szczepień przeciw grypie od lat namawiają specjaliści. Szefowa Krajowego Ośrodka ds. Grypy, prof. Lidia Brydak przekonuje, że szczepionka zapewnia najlepszą ochronę przed grypą sezonową. Polacy niechętnie jednak się szczepią. W sezonie 2013/2014 zaszczepiło się zaledwie 3,8 proc. Polaków, podczas gdy w innych krajach jest dziesięciokrotnie większy odsetek zaszczepionej populacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…