Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00
30. Głogowskie Spotkania Jazzowe - plakat

30. Głogowskie spotkania Jazzowe – ostatni tydzień koncertowy

Przed nami ostatni tydzień 30. Głogowskich Spotkań Jazzowych. Podczas tegorocznej edycji odbyło się wiele niesamowitych koncertów, ale jeszcze spora dawka przed nami. Nadchodzące dni za sprawą m.in. SBB, Moniki Borzym i Adama Bałdycha zapowiadają się wyśmienicie jazzowo.

Przez najbliższy tydzień nasze miasto ponownie zabrzmi jazzem. Do Głogowa zawitają gwiazdy takie, jak: SBB w pierwotnym składzie (Skrzek, Antimos, Piotrowski, a także niezwykła wokalistka Monika Borzym. Jazzu będzie można posłuchać jak zawsze w Miejskim Ośrodku Kultury, ale również we Fuego Bar, Fortepiano Ristorante oraz w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem. Do klubów zawitają tacy muzycy, jak: Anna Gadt czy Karo Glazer oraz eksportowi instrumentaliści, a jednocześnie najwybitniejsze nazwiska młodego, polskiego jazzu: Adam Bałdych, Michał Barański, Paweł Dobrowolski.

Ostatni tydzień 30. Głogowskich Spotkań Jazzowych rozpocznie się koncertem grupy SBB, która w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi już w najbliższy czwartek, 20. listopada o godz. 19:00. SBB (początkowo Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj – Search Break, Build) to polski zespół rockowy założony w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich przez multiinstrumentalistę i wokalistę grupy Józefa Skrzeka. SBB w całym okresie swojej działalności rozwijał kilka stylów muzycznych, do których zalicza się: blues rock, jazz-rock czy wreszcie rock progresywny. Obecny skład zespołu stanowią: Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, banjo, harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne; Apostolis ”Lakis” Anthimos – gitara, buzuki, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, instrumenty klawiszowe; Jerzy ”Keta”’ Piotrowski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Tego samego wieczoru, 20. listopada o godz. 20:00 we Fuego Bar wystąpi YES4JAZZ. YES4JAZZ tworzy pięciu znakomitych lubuskich muzyków: saksofonista Robert Chyła, trębacz Jakub Osypiński, kontrabasista Piotr Stepek, pianista Wojciech Pruszyński i perkusista Marek Wesołowski. Relację z jednego z koncertów grupy opisuje Marek Grzelka z Tygodnika Krąg ”(…) Ale były też podczas tego koncertu takie momenty, że muzyka wsiąkała w ludzi, że ich porywała, że dokonywała spustoszenia w woli i kazała słuchaczom podążać za dźwiękiem, który na podobieństwo szaleństwa wysokopiennego bluszczu rozrastał się w środku. A wtedy, kiedy kwartet wiedział już, że oto mili państwo należycie już do nas, wprawnym łamaniem rytmu, subtelnie giętą frazą powodował fale ciarek na grzbiecie.” Koncert YES4JAZZ odbędzie się 20. listopada o godz. 20:00 we Fuego Bar.

Kolejną muzyczną atrakcją czwartkowego wieczoru (20. listopada, godz. 21:00) będzie koncert Anny Gadt Quartet w Fortepiano Ristorante. Anna Gadt jest kompozytorką i autorką tekstów, ale poza dźwiękami i słowem środków wyrazu poszukuje przede wszystkim w barwie, ciszy i przestrzeni. Wyraża siebie poprzez szeroko pojętą muzykę improwizacyjną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. W jej muzyce można znaleźć połączenie muzyki, szeptu i opowiadania. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy.

Zakończeniem jazzowego czwartkowego wieczoru (20. listopada, godz. 22:00) będzie koncert Trio Gondek / Barański / Dobrowolski o godz. 22:00 w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem. Trio Gondek / Barański / Dobrowolski to zespół grający muzykę Jazz Fusion, gdzie każdy instrument pełni równorzędną rolę, poprzez przeplatanie się jednoczesnych improwizacji z rytmem i zaawansowaną harmonią. Grupa ta stara się osiągnąć również swoistego rodzaju trans, poprzez stosowanie rytmicznego nasycenia. Wprowadza to publiczność w doskonały nastrój , rodem z nowojorskich klubów.

Piątek, 21. listopada w Głogowie będzie kolejnym dniem z jazzem. Tym razem w Fortepiano Ristorante o godz. 21:00 usłyszeć będzie można Adama Bałdycha Imaginary Quartet. Adam Bałdych Imaginary Quartet wykonuje utwory z dwóch ostatnich płyt Adama Bałdycha nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music: ”Imaginary Room” oraz The New Tradition”. Kompozycje Bałdycha pokazują, że wiolistyka jazzowa potrafi być zaskakująco nowoczesna. Skład kwartetu tworzą: Adam Bałdych – skrzypek, kompozytor, Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor, producent i aranżer; Michał Barański – kontrabasista i gitarzysta basowy; Paweł Dobrowolski – perkusista.

Sobotni wieczór. 22. listopada warto spędzić w Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem. O godz. 19:00 odbędzie się koncert Karo Glazer Duo. Karolina Glazer to polska wokalistka jazzowa i kompozytorka. Specjalizuje się w instrumentalnym podejściu do głosy. Przywiązuje dużą wagę do improwizacji scatem. Karolina Glazer urodziła się w Gliwicach. Pasję do muzyki zaszczepił w niej ojciec – Andrzej Glazer, architekt i miłośnik muzyki jazzowej. Pierwszym jej instrumentem była gitara. Dopiero potem pojawiło się śpiewanie, które z czasem stało się jej głównym zainteresowaniem.

Również w sobotę, 22. listopada, jednak o godz. 20:00 w sali widowiskowej MOK wystąpi Monika Borzym. Monika Borzym jest polską wokalistką jazzowo-soulową. Podczas Jazz Jamboree 2009 był jedynym wykonawcą polskim i jedyna kobietą zaproszoną przez Michała Urbaniaka na koncert w Sali Kongresowej. W maju kolejnego roku podpisała kontrakt płytowy z Sony Music Polska. Przy udziale producenta muzycznego Matta Piersona nagrała swój debiutancki album Girl Talk, wydany w październiku 2011 roku. W 2013 ukazała się płyta wokalistki pt. ”My Place”.

30. Głogowskie Spotkania Jazzowe zakończą się Andrzejkami w rytmie Funky & Swing & Jazz, które odbędą się 29. listopada o godz. 20:00 w sali koncertowej MCK Mayday.

Bilety na koncerty jazzowe odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK, natomiast miejsca na wydarzenia muzyczne odbywające się w lokalach głogowskich (Fuego Bar, Fortepiano Ristorante, Kawiarnia Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem) wymagają rezerwacji miejsc.

Tagi:, , , ,

K. Anczarska

Redaktorka działu Kultura & Sport. Miłośniczka słowa, muzyki i aktywności fizycznej. Absolwentka PWSZ w Głogowie na kierunku Pedagogika. Członkini grupy BiegamBoLubię Głogów oraz głogowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zawsze wśród ciekawych ludzi.

Nadchodzące Wydarzenia

Sie
19
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 19@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
Sie
20
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 20@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Sie 20@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Sie 20@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 20@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Sie 20@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Sie 20@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Sie 20@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
20:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Sie 20@20:00 – 21:00
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Sie
21
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 21@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Sie 21@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!