Głogowska Rewia Graffiti kolędą połączy pokolenia

Głogowska Rewia Graffiti zaprasza mieszkańców naszego miasta na wyjątkowy koncert. Już 10. stycznia w MOK-u odbędzie się koncert świąteczny, podczas którego rozśpiewana, 120-osobowa grupa młodych, zdolnych głogowian zaprezentuje zgromadzonej publiczności najpiękniejsze melodie świąteczne.

Już w najbliższą sobotę, 10. stycznia o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie zabrzmią najpiękniejsze kolędy. Głogowska Rewia Graffiti zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta na świąteczny koncert pt. „Kolęda łączy pokolenia”.

Podczas koncertu prócz tych tytułowych, usłyszeć będzie można również świąteczne przeboje, pastorałki, a także nowe utworów świątecznych.

Przypomnijmy, że poprzednio Rewia na głogowskiej scenie wystąpiła w połowie listopada. Wówczas zgromadzoną w MOK-u publiczność na jesienne dni nastroiła koncertem pt. „Jesień dźwiękiem i tańcem malowana”. Tym razem Graffiti poprzez koncert „Kolęda Łączy Pokolenia” spróbuje przedłużyć zgromadzonym gościom magiczny okres świąteczny.

Rewia Graffiti powstała 15 lat temu i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.  W Rewii uczestniczy średnio  90-100 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Dzieci rozwijają i doskonalą swoje umiejętności w różnych kategoriach muzycznych: taniec klasyczny, taniec współczesny, hip-hop, taniec rewiowy i modern jazz. Korzystają również z zajęć wokalnych, gdzie doskonalą dykcję, emisje głosu, interpretację oraz techniki śpiewu. Występują na licznych koncertach, festiwalach, przeglądach ogólnopolskich oraz zagranicznych.

Nabór do Rewii odbywa się każdego roku we wrześniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zajęcia odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu we wtorki: 15:00–20:00, czwartki: 15:00–19:30. Wokalnym przygotowaniem solistów, grup wokalnych i chóru zajmuje się Zdzisław Krawczonek, natomiast choreografią, kostiumami i warsztatami  Mieczysława Krawczonek i Katarzyna Krawczonek. Podstawową dewizą Rewii jest rozwijanie pasji muzycznych, promowanie miasta Głogowa i regionu w atmosferze dobrej zabawy, artystycznej przygody i wzajemnej akceptacji.

Świąteczny koncert „Kolęda Łączy Pokolenia” odbędzie się 10. stycznia 2015 roku, o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…