Głogów ma nowe logo

Kolorowe kamieniczki i najważniejsze zabytki Głogowa umieszczone na okręgu, które symbolizuje głogowskie rondo – to nowe logo Głogowa. Dzisiaj komisja ogłosiła zwycięzcę konkursu na logo Głogowa. Autorem loga jest krakowski grafik który, co ciekawe, w Głogowie nigdy nie był.

Dzisiaj prezydent Rafael Rokaszewicz zaprezentował zwycięskie logo Głogowa, które przedstawia kolorowe kamieniczki wraz z najważniejszymi zabytkami Głogowa umieszczonymi na kole, symbolizującym głogowskie rondo – „Tak Głogów jest postrzegany – jako kolorowe, wesołe miasto z zabytkami” – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Komisja nie miała łatwego wyboru. Na konkurs nadesłano ponad 160 projektów z całej Polski, a nawet z zagranicy.

W pierwszej kolejności wybrano 17 projektów, które poddane zostały pod konsultacje na forach internetowych

„Te opinie posłużyły nam do tego, aby zobaczyć w którą stronę powinniśmy iść, które elementy graficzne podobają się głogowianom. Były to dla nas bardzo ważne informacje” – wyjaśnia Adam Borysiewicz, Naczelnik Wydziału Promocji i jeden z członków komisji, która wybierała logo.

Następnie komisja wybrała trzy projekty, a ich autorzy zostali poproszeni o modyfikacje swoich prac.

–„Pod uwagę brana była przede wszystkim użyteczność loga na gadżetach, banerach czy koszulkach, które będą promowały miasto.”– dodaje Rafael Rokaszewicz.

Autorem zwycięskiego logotypu jest Piotr Wiśniewski, 28-letni grafik z Krakowa, który był już wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Jest także laureatem stypendium Ministra Kultury oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. W latach 2009-2013 był autorem jednego z pierwszych blogów o polskim designie: design po polsku (zsah.blox.pl). Obecnie zaangażowany jest w inicjatywę utworzenia Wirtualnego Muzeum Polskiego Wzornictwa, mającego na celu upowszechnianie wiedzy na temat historii polskiego designu. Autor logotypu otrzyma 3 tysiące złotych, które było nagrodą główną w konkursie.

–„Cieszymy się, że nasze logo zaprojektował profesjonalista” – mówi prezydent.

Co ciekawe autor loga, nigdy nie był w Głogowie, raz tylko przez nie przejeżdżał. Wszystkie informacje o Głogowie czerpał z internetu, gdzie dokładnie zapoznał się z historią miasta. Dwie pozostałe prace finałowe należały do głogowianek.

2015-03-30-logo Głogowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.