Nietrzeźwi kierowcy na głogowskich drogach

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali głogowscy policjanci w poniedziałkowy poranek w ramach działań pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Od samego rana na głównych ciągach komunikacyjnych sprawdzany był stan trzeźwości kierujących. Policjanci skontrolowali ponad 600 kierowców. 

W poniedziałkowy poranek głogowska policja tradycyjnie już prowadziła akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek.”

–„Dzisiejsze działania dla wielu kierowców nie były żadną nowością. Wielu z nich jest już przyzwyczajona do tego, że szczególnie w poniedziałkowy poranek, policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących nie tylko pojazdami osobowymi, ale również samochodami ciężarowymi i autokarami, którymi wielu z nas podróżuje do pracy i szkoły. Zdarzali się i tacy, którzy kwestionowali konieczność takich kontroli”– mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W trakcie działań w godzinach rannych, zatrzymano czterech kierowców będących pod wpływem alkoholu. 44 – letni kierowca Opla miał blisko 0,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzech pozostałych: kierowca Land Rovera, ciągnika rolniczego oraz kierowca Fiata, również byli nietrzeźwi. Policjanci zatrzymali prawa jazdy trzech kierowców.

W przypadku 48 – letniego kierowcy Fiata nie było to możliwe, kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Utracił je za jazdę w stanie nietrzeźwym. Nie posiadał też ważnych badań technicznych samochodu. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jego pojazdu.

Głogowscy policjanci przypominają, że każdy pijany lub będący pod wpływem narkotyków kierowca, to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni.

–„Nasze doświadczenie uczy jednak, że nietrzeźwość kierowców jest jednym z najczęstszych zagrożeń jakie czyhają na drodze. A ofiarami padają często zupełnie przypadkowe osoby. Pomimo tego wielu kierowców lekceważy zagrożenie. Skutki są najczęściej dramatyczne a mimo to problem wciąż istnieje. Dlatego policjanci wykonując swoje podstawowe zadania i obowiązki jakie nakłada na nas Ustawa o Policji będą w dalszym ciągu prowadzić działania eliminujące z ruchu nietrzeźwych kierowców.”– dodaje oficer prasowy.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…