Złodzieje elektronarzędzi zatrzymani
2014-03-27-glogowska-policja-zatrzymala-zlodziei@-01

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 19-latka z Polkowic, który dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości prawie 2200 złotych z terenu hipermarketu budowlanego w Głogowie. Po analizie materiału z monitoringu sklepowego okazało się, że zarzutów dla 19-latka przybyło. Mężczyzna działał wraz ze swoim 20-letnim kolegą, który został zatrzymany dzień później. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 26 kwietnia ochrona jednego z głogowskich hipermarketów poinformowała oficera dyżurnego KPP w Głogowie o podejrzeniu kradzieży na terenie obiektu. Skierowany na miejsce patrol policyjny, działając wspólnie ze służbami ochrony, po kilku minutach zatrzymał jednego ze sprawców, który był już na terenie innego sklepu.

–„Mężczyzna został rozpoznany przez pracowników ochrony. 19 – latek próbował się ukrywać i uciekać. Skradzione narzędzia o wartości prawie 2200 złotych były już ukryte w samochodzie Opel Vectra.”– informuje oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Działający wspólnie z 19-latkiem drugi sprawca, zdołał jednak się ukryć. Policjanci odzyskali narzędzia a samochód, który nie należał do 19-latka, został zabezpieczony.

–„Jak się okazało pojazd należał do wspólnika zatrzymanego, a właściwie do jego ojca. 20-latek, który zdołał uciec, już na drugi dzień zgłosił się na policję wraz z rodzicem. Ojcu usiłował wmówić, że auto zostało skradzione. Ta wersja zdarzenia była jednak mocno niewiarygodna a dowody wskazywały na udział obydwu młodych mieszkańców Polkowic w kradzieży narzędzi.”– dodaje oficer prasowy.

Obydwaj przyznali się do winy. Po analizie materiału z monitoringu sklepowego okazało się, że zarzutów dla 19 – latka przybyło. W dniu 19 kwietnia dokonał on kradzieży wiertarko – wkrętarki o wartości prawie 1500 złotych co zarejestrowały kamery.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.