Gaworzyce: Ciekawy pomysł na integrację mieszkańców

Plenerowa Kawiarenka to kolejny pomysł stowarzyszenia „Lepsze jutro tworzymy dziś” na integrację mieszkańców Gaworzyc. Plenerowa Kawiarenka to żywe przedsięwzięcie, które ma być otwarte dla wszystkich. Aby jednak udało się zrealizować pomysł, najpierw trzeba zagłosować w konkursie internetowym.

Gaworzyckie stowarzyszenie „Lepsze jutro tworzymy dziś” ma wiele pomysłów na to jak zmienić swoją najbliższą okolicę. Jednym z nich jest utworzenie Plenerowej Kawiarenki w gaworzyckim parku

–„Choć gaworzyckiemu parkowi nie brakuje uroku, brakuje nieco działań, które przyciągnęłyby tu grupy osób: rodziny, znajomych i przyjaciół. Brakuje kawiarni/pizzerii, po prostu miejsca, sprzyjającego rozmowom.”– mówi Joanna Brodowska, ze stowarzyszenia i inicjatorka projektu.

Jak opowiada Joanna Brodowska, Plenerowa Kawiarenka w Gaworzycach to pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu mieszkańców najbliższej okolicy, integrację, która ma być okazją do poznania lokalnych produktów, delektowania się sezonowymi owocami czy zaprezentowania talentów kulinarnych z najbliższej okolicy.

„Plenerowa Kawiarenka to żywe przedsięwzięcie, otwarte dla wszystkich. Odbywać będzie się cyklicznie, popołudniami w plenerze zabytkowego parku, wśród pięknych okazów drzew i krzewów. Niedługo powstanie tam też plac zabaw i magiczne drzewo, kawiarenka zgrabnie więc dopełni całość, pozwalając mieszkańcom ciekawie spędzić czas.”–opowiada inicjatorka projektu.

W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt, który pozwoli na gotowanie w plenerze, przenośną lodówkę, bezpieczne palenisko-grilla, leżaki, hamaki i rozkładane krzesełka (które pozwolą mieszkańcom odprężyć się i zrelaksować). Do realizacji projektu wykorzystane zostaną też euro-palety, z których przy pomocy odpowiednich narzędzi, powstaną piękne, kolorowe stoliki.

–„Nasz park nabierze barw, ale przede wszystkim życia. Stanie się ulubionym miejscem wszystkich mieszkańców, przejezdnych.”– zapowiada Joanna Brodowska.

Koordynatorzy projektu liczą także na to, że jego realizacja pokaże, potencjalnym przedsiębiorcom, pasjonatom, iż takie miejsce jest potrzebne – „Chętnie podejmiemy z nimi współpracę organizując tam od czasu do czasu przedsięwzięcia kulturalne i akcje społeczne.”– mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

Aby jednak przedsięwzięcie zostało zrealizowane trzeba głosować – „Bardzo mocno zachęcamy wszystkich do oddawania głosów w konkursie internetowym na realizację pomysłu „Plenerowa kawiarenka w Gaworzycach”.– zachęcają inicjatorzy pomysłu.

Jedna osoba może oddać głos raz dziennie do dnia 3 maja włącznie. Do drugiego etapu przechodzi 30 projektów z największą liczbą głosów oraz 2 dodatkowe, wybrane przez Jury.

Głosować można na stronie http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/249

Platforma Społecznik 2.0 ma na celu wsparcie oddolnych inicjatyw, które z pożytkiem dla lokalnej społeczności, zmieniają otaczającą ją rzeczywistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.