Majówka w Głogowie pełna atrakcji

Najbliższy weekend jest tym, na który wielu czeka z niecierpliwością. Majówka to jednak nie tylko dłuższy odpoczynek, a przede wszystkim Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe. Warto zatem uczcić te wolne dni godnie i radośnie, do czego namawia Gmina Miejska Głogów i zaprasza na szereg inicjatyw organizowanych dla mieszkańców naszego miasta.

Koncerty, wycieczki, zwiedzanie, gry i zabawy, zajęcia plenerowe – to tylko część z zaplanowanych przez Gminę Miejską Głogów atrakcji, które odbędą w ramach zbliżającej się Majówki.

Przez trzy dni majowego weekendu będzie można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Jedną z propozycji Gminy Miejskiej Głogów jest zwiedzanie głogowskich obiektów turystycznych. Przewodnik przez trzy dni oprowadzał będzie zainteresowanych po obiektach takich, jak: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Podziemia Kościoła Bożego Ciała, Ruiny Kościoła Św. Mikołaja, Blok Koszaroway, Fosa miejska. Zwiedzanie odbędzie się w godzinach: 12:00; 14:00; 16:00; 17:00. Zbiórka przy wybranych obiektach. Wstęp na obiekty jest bezpłatny.

Atrakcji nie zabraknie również na Rynku przy głogowskim ratuszu. Tam szczególnie warto wybrać się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, ponieważ dla dzieci przewidziane są liczne gry i zabawy, dmuchane zamki, bryczka, a także zajęcia plenerowe. Wieczorową porą odbędzie się natomiast szereg koncertów zespołów takich, jak: Ampótacja, TMK aka Piekielny, i gość specjalny: Fucktory – piątek, 1 maja; Zespół Cadillac, Jazz Riders, Girls Sound, Mateusz Krauwurst, Zdzisław Krawczonek, Katarzyna Krawczonek i Zbigniew Adamczak – sobota, 2 maja; Zespół Słowiany oraz Projekt Fraktalia/ Stacja Poezja – niedziela, 3 maja.

Drugi dzień weekendu majówkowego to oprócz atrakcji pod ratuszem i możliwości zwiedzania obiektów turystycznych, także szereg pomysłów na aktywne spędzenie czasu. Sobota z Gminą Miejską Głogów rozpocznie się już o godz. 10:00 – wówczas będzie można przepłynąć kajakiem z Rybaczówki do Głogowa. Zbiórka na Rynku przed ratuszem o godz. 10:00 – przejazd autokarem do Rybaczówki i spływ do Głogowa. Czas trwania spływu to ok. 2,5 godziny. Zainteresowani mogą dokonać zapisów na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak. Koszt to 20 zł/osoba. Osoby, które bezpieczniej czują się na lądzie, również mają okazję wziąć udział w wycieczce do Rybaczówki, ale na rowerach. Rowerowy rajd rodzinny na trasie Ratusz-Rybaczówka startuje o godz. 10:00 spod głogowskiego ratusza.  Tego samego dnia, w godzinach 14:00-18:00 będzie również możliwość przepłynięcia kajakiem po Zatoce Odrzańskiej.

W sobotę, 2. maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, w ramach którego o godz. 17:30 na Rynku Starego Miasta, na wprost ratusza odbędzie się happening pt. „Żywa Flaga”. Każda chętna do wzięcia udziału w inicjatywie osoba otrzyma białą lub czerwoną kartkę (A4), na której będzie można wpisać swoje imię. Zainteresowani będą mieli również możliwość pomalowania twarzy w barwy narodowe, a następnie zostaną zaproszeni do wypełnienia specjalnie przygotowanych na tę okazję konturów Polski. Zwieńczeniem spotkania będzie wspólne zdjęcie żywej, biało-czerwonej Polski wykonane z z balkonu Ratusza.

Ponadto przez cały majowy weekend będzie można skorzystać z wodnej wycieczki po Odrze Statkiem Laguną. Rejsy odbywać się będą: w piątek, 1 maja: 16:00, 18:00; sobotę, 2 maja: 12:00, 15:00, 18:00; niedzielę, 3 maja: 10:00, 15:00, 18:00.

Program Majówki 1-3 maja 2015:

1 MAJA – PIĄTEK:

ZWIEDZANIE OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH Z PRZEWODNIKIEM:

Zwiedzanie w godzinach: 12.00; 14.00; 16.00; 17.00. Zbiórka przy wybranych obiektach: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Podziemia Kościoła Bożego Ciała, Ruiny Kościoła Św. Mikołaja, Blok Koszarowy, Fosa miejska (kazamata, tunel kontrminowy).

RYNEK PRZY RATUSZEM:

 • Gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, bryczka, zajęcia plenerowe
 • 14.00 – 17.00 – Muzyka ze Sceny
 • 16.30 Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej – Sukiennice
 • 17.00 -18.00 – Koncert na scenie TMK aka PIEKIELNY
 • 18.00 – 19.00 – Koncert AMPÓTACJA
 • 19.30 – 21.30 – FUCKTORY GOŚĆ SPECJALNY – Wojciech Hoffmann
 •  20.00 projekcja filmu „Rejs”  Zatoka Kolegiacka (przy moście) Statek Laguna – .

2 MAJA – SOBOTA:

SPŁYW KAJAKOWY:

 • 10.00 – 14.00 – SPŁYW KAJAKOWY – z Rybaczówki do Głogowa .
 • 10:00 Zbiórka na Rynku przed Ratuszem – przejazd autokarem do Rybaczówki – spływ do Głogowa (zakończenie spływu – zatoka przy L.O.K.) Czas trwania spływu – ok.2,5 h. Po powrocie: poczęstunek dla uczestników; koszt : 20 zł/os (przejazd, kajak, catering); zapisy: www.zwiedzak.pl , tel. 603 390 280

MAJÓWKA Z KAJAKAMI NA ZATOCE ODRZAŃSKIEJ:

 • 14:00 – 18:00 zatoka przy L.O.K.
 • 10:00 RAJD ROWEROWY:   „Rodzinne rowerowanie” na trasie: Ratusz – Rybaczówka 10:00 Zbiórka na Rynku przed Ratuszem; w Rybaczówce poczęstunek dla rowerzystów. Powrót indywidualny. tel. 883 621 220

ZWIEDZANIE OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH Z PRZEWODNIKIEM:

Zwiedzanie w godzinach: 12.00; 14.00; 16.00; 17.00. Zbiórka przy wybranych obiektach: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Podziemia Kościoła Bożego Ciała, Ruiny Kościoła Św. Mikołaja, Blok Koszarowy, Fosa miejska (kazamata, tunel kontrminowy) . Wstęp do obiektów jest bezpłatny.

RYNEK PRZY RATUSZU:

 • Gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, bryczka, zajęcia plenerowe.
 • 14.00 – 15.00  Zabawy dla z animatorem
 • 15.00 – 17.00 Prezentacja Biur Podróży
 • 17.00-17.30 – KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO STEP UP
 • 17.30-18.00 – HAPPENING: ŻYWA FLAGA
 • 18.00 – 21.30 – NA ROCKOWO-JAZZOWĄ NUTĘ – Mateusz Krautwurst, Zdzisław Krawczonek, Jazz Riders, Katarzyna Krawczonek, Zbigniew Adamczak, Girls Sounds, Zespół Cadillac

20:00 Zatoka Kolegiacka (przy moście) Statek Laguna – Spotkanie z podróżnikami. Pokazy i prelekcje zdjęć z podróży.

3 MAJA – NIEDZIELA

WYCIECZKA TERENOWA Z PRZEWODNIKIEM:

 • 11.00 Zbiórka na Rynku przed Ratuszem. Trasa: Ratusz, Zatoka Neptuna, schron bojowy 417, Zamek, Kolegiata, Turm Reduite

ZWIEDZANIE OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH Z PRZEWODNIKIEM:

Zwiedzanie w godzinach: 12.00; 14.00; 16.00; 17.00. Zbiórka przy wybranych obiektach: Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Blok Koszarowy, Fosa miejska ( kazamata, tunel kontrminowy ). Wstęp do obiektów jest bezpłatny

MAJÓWKA Z KAJAKAMI PO ZATOCE ODRZAŃSKIEJ:

 • 12:00 – 18:00 zatoka przy L.O.K.

RYNEK PRZY RATUSZU:

 • Gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, bryczka, zajęcia plenerowe.
 • 14.00 – 17.00  Zabawy dla z animatorem
 • 17.00-18.00 – koncert PROJEKT FRAKTALA/ STACJA POEZJA
 • 18.00-19.30  Koncert zespołu SŁOWIANY

REJSY PO ODRZE STATKIEM LAGUNA (Zatoka Kolegiacka przy moście):

 • Piątek 1 MAJA – godz. 16.00; 18.00
 • Sobota 2 MAJA – godz. 12.00; 15.00; 18.00
 • Niedziela 3 MAJA – godz. 10.00; 15.00; 18.00

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.