Fundacja ma się czym pochwalić
konferencja posumowująca findacja porozumienie wzgórz dalkowskich

10 milionów dla gmin i jednostek samorządowych, 2 mln dla rolników i przedsiębiorców oraz 700 tysięcy dla organizacji pozarządowych – tyle pieniędzy pozyskała Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” w ramach programu Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Blisko 100 osób uczestniczyło w konferencji podsumowującej dorobek działania Fundacji.

W ubiegłym tygodniu na Wzgórzach Dalkowskich odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 na Wzgórzach Dalkowskich.

Było to ważne wydarzenie dla Fundacji, gdyż został podsumowany dorobek działania Lokalnej Grupy Działania w ostatnim okresie programowania. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich znaleźli się Pracownicy Departamentu PROW Woj. lubuskiego z Dyrektorem Józefem Giemzą na czele, burmistrzowie i wójtowie ze Wzgórz Dalkowskich, przedsiębiorcy, rolnicy, producenci lokalni, przedstawiciele organizacji pozarządowych jak również społeczność lokalna.

W uroczystości łącznie udział wzięło około 100 osób. Uroczystego charakteru nadał zespół Ferajna z Wiechlic, prezentujący swoją twórczość, na którą się składa lwowska, łemkowska i polska muzyka ludowa, folk oraz wiele współczesnych piosenek.

– „Wielki sukces odniosła nasza gmina. Prezes Fundacji Pan Tadeusz Walkowiak wręczył Dyplom uznania na ręce Pana Krzysztofa Wołoszyna – Wójta Gminy Żukowice, za najskuteczniejsze wdrażanie LSR na Wzgórzach Dalkowskich. ” – mówi sekretarz gminy Żukowice, Emilia Prokopczak.

Ponadto wręczono podziękowania za współprace i pomoc przy wdrażaniu LSR dla Banku Spółdzielczego w Kożuchowie i  Producentów lokalnych.

W uroczystości Przemysław Maksymów – Wiceprezes Zarządu Fundacji – przedstawił efekty z realizacji Programu PROW na lata 2007 – 2013. Przedstawił dane z wykorzystania środków w poszczególnych działaniach oraz ile środków Fundacja pozyskała dodatkowo na wdrażanie LSR.

– „Najwięcej środków ramach PROW 2007-2013 otrzymały gminy i ich jednostki organizacyjne, bowiem prawie 10 mln złotych, a najskuteczniejszą w pozyskiwaniu środków okazała się Gmina Żukowice, otrzymując ponad 1 mln 100 tysięcy złotych.” – zaznaczył Przemysław Maksymów, wiceprezes Fundacji.

Podkreślono, że każdy samorząd miał szansę otrzymać średnio 800 tysięcy złotych.

– „Było to możliwe dzięki skutecznej i efektywnej pracy Fundacji, która pozyskała dodatkowe 5 mln złotych na wdrażanie strategii.” – dodał wiceprezes.

Wskazano również, że blisko 2 mln trafiło do rolników i przedsiębiorców na tworzenie nowych miejsc pracy, a instytucje kościelne otrzymały ponad 1 mln na odrestaurowanie zabytkowych kościołów.

Organizacje pozarządowe i osoby fizyczne otrzymały ponad 700 tysięcy złotych na realizację inicjatyw społecznych. W sumie na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju przeznaczono ponad 14 mln złotych z PROW. Wsparciem finansowym z Leadera zostało objętych 234 podmioty/osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.