Sukces głogowskich zawodników Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki

W ubiegłą sobotę (25 kwietnia) we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo ITF. Stolica Dolnego Śląska gościła podczas zawodów 250 zawodników z całego kraju, w tym grono sportowców z naszego miasta. W mistrzostwach wystartowało kilku zawodników reprezentujących barwy Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie, a dwóch z nich wróciło do domu z medalami.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział czterech młodych sportowców z Głogowa. Dla 6-letniego Mateusza Chudego i 8-letniego Wojciecha Szrama były to pierwsze starty w zawodach, natomiast 9-letnia Weronika Orłowska oraz 14-letnia Wiktoria Rolewska debiutowały już wcześniej. Brak doświadczenia nie przeszkodził jednak Wojciechowi Szramowi w zajęciu trzeciego miejsca w walkach SOFT w kategorii młodzików. Wrocławskie mistrzostwa miło wspominać będzie również Wiktoria Rolewska, która zakończyła zawody jako druga zawodniczka w układach formalnych w kategorii powyżej 2 cup oraz w technikach specjalnych.

2015_wroclaw_mistrzostwa_taekwondo2

Sukcesy młodych zawodników nie są pierwszymi, jakie osiągnęli w ostatnim czasie sportowcy reprezentujący barwy Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie. Pod koniec marca dwa srebrne medale II Mistrzostw Polski Cavalcanti w brazylijskim jiu-jitsu wywalczył Grzegorz Kuleń-Sławieński. Głogowski zawodnik mógł osiągnąć jeszcze lepszy wynik, jednak w walce o złoty medal został zdyskwalifikowany za założenie dźwigni, która była niedozwolona i ostatecznie musiał zadowolić się srebrem. Warto jednak wspomnieć, że Grzegorz walczył w wyższej kategorii wiekowej i musiał rywalizować ze starszymi od siebie zawodnikami.

W Klubie Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie trenują dzieci, młodzież i dorośli. Klub posiada w swojej ofercie treningi taekwondo oraz jiu-jitsu, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie internetowej głogowskiego klubu.

„Uprawiamy dwa systemy walki: modern jiu jitsu i taekwando.  Aktualnie nastawieni jesteśmy na rekreacje i tylko ci zawodnicy, którzy chcą startować, chcą się sprawdzać, jeżdżą na zawody. Dzięki przygotowaniu, jakie uczniowie zdobywają  w naszej szkole, w przyszłości mogą starać się o pracę, w której wymagane są właśnie takie umiejętności – wielu moich uczniów jest oficerami Wojska Polskiego i policji. W naszej szkole trenujemy też dzieci, dlatego każdy może znaleźć tu coś dla siebie” – informuje Piotr Sławiński, właściciel oraz trener w Klubie Dalekowschodnich Sztuk Walki w Głogowie.

Młodym zawodnikom z Głogowa gratulujemy udanych startów w zawodach i życzymy dalszych sukcesów oraz jak największej ilości zdobytych medali!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…