Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy
2015-05-02 Dzień Ziemi z Azylem (fot.P.Dudzicki)

Pierwszy tydzień maja właśnie się rozpoczął. Wrażeń kulturalnych nie brakowało w tygodniu ubiegłym, w tym również będzie ich pod dostatkiem. W najbliższych dniach głogowianie będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach takich, jak: spotkanie z Marcinem Kydryńskim, koncert Piotra Budniaka i Essential Group, kolejny spektakl w ramach Teatru Młodego Widza oraz Weekend Qlturalny. A to jeszcze nie wszystko!

W ubiegłym tygodniu głogowianie uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie nie tylko naszego miasta. W nocy z 30. kwietnia na 1. maja chętni wyruszyli w VII pieszą pielgrzymkę do Grodowca. W minionych dniach usłyszeć było m.in. można jazz na żywo, a to za sprawą koncertu Funky New Orleans, który odbył się w ramach Światowego Dnia Jazzu. Jednak największą atrakcją okazała się być Majówka organizowana przez Gminę Miejską Głogów – głogowianie mieli okazję skorzystać z szeregu atrakcji: zwiedzanie obiektów turystycznych, gry i zabawy dla dzieci, koncerty, rejsy po Odrze i szereg innych ciekawych inicjatyw. A co przyniesie tydzień właśnie rozpoczęty?

Rozpoczynamy już dziś na sportowo. Jak w każdy poniedziałek i środę o godz. 20:00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury spotyka się grupa BiegamBoLubię Głogów, która po raz kolejny biegowo przemierzy nasze miasto. Treningi skierowane są do osób początkujących, jednak w teamie BBL świetnie odnajdują się także maratończycy. Oprócz aktywnych spotkań wieczornych, grupa zaprasza także na sobotnie treningi rodzinne, które odbywają się w każdą sobotę o 9:30 na Stadionie Chrobrego.

We wtorkowe popołudnie na interesujące spotkanie zaprasza Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. Szczególnie przydatne będzie ono dla rodziców dzieci z ADHD, bo to właśnie dla nich powstała w SZANSIE grupa wsparcia, która spotyka się o godz. 16:00 w każdy wtorek miesiąca. Udział jest bezpłatny.

Tego samego dnia warto również odwiedzić Miejską Bibliotę Publiczną, którą ponownie odwiedzi ciekawa osoba. Tym razem będzie to Marcin Kydryński – znany dziennikarz muzyczny radiowej „Trójki”, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf. Spotkanie odbędzie się 05. maja o godz. 19:00 w MBP przy ul. Jedności Robotniczej 15. Biletem wstępu są bezpłatne wejściówki.

W środowe popołudnie warto wybrać się do Miejskiego Ośrodka Kultury a wernisaż ciekawej wystawy. „Otwórzmy przed nami życie” to tytuł wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Arka”. Tegoroczna wystawa promuje pozytywny wizerunek osób niepełnosprawnych. Ukazuje ich możliwości twórcze i talenty. Szeroka tematyka prac, bogata kolorystyka, nowoczesne fantazyjne formy, odważne zestawienia, ciekawe faktury, nowe wzornictwo pokazują chęć i potrzebę tworzenia. Wystawa „Otwórzmy przed nimi życie” będzie podsumowaniem dotychczasowej działalności placówki. Wernisaż odbędzie się 6. mają o godz. 16:30 w Galerii MOK.

Ponownie wielu wrażeń dostarczy weekend. Tym razem w Głogowie odbędzie się Weekend Qlturalny w Okolicach Jedności, który swoim zasięgiem wykroczy poza ramy Głogowa. Poniżej prezentujemy rozkład tego trzydniowego wydarzenia:

Piątek 8.05.2015:
18:00, Jerzmanowa, skwer Wszystkich Świętych – Banda Dużego B – koncert
19:00, Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP Głogów – Koncert Papieski pamięci JPII – Nina Nowak

Sobota 9.05.2015:
6:00 – 18.00, Sukiennice – Rynek Starego Miasta – Głogów czyta Biblię – szczegóły na fb
9:00, MCK Mayday Głogów – Warsztaty TGD Gospel
wpisowe: 50/70 zł, szczegóły na fb lub w Biurze Obsługi Klienta MOK i MCK Mayday
18:00, MCK Mayday Głogów – WIECZÓR CHWAŁY – Space of Grace, Banda Dużego B

Niedziela 10.05.2015:
6:00 – 18.00, Sukiennice – Rynek Starego Miasta – Głogów czyta Biblię – szczegóły na fb
10:00, MCK Mayday Głogów – Warsztaty TGD Gospel
18:00, MCK Mayday Głogów – TGD – koncert powarsztatowy
Bilety: 20 zł dostępne w Biurze Obsługi Klienta MOK i MCK MAYDAY oraz na EKO BILET MOK GŁOGÓW

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także szereg imprez towarzyszących.

Piątkowy wieczór to także okazja do wysłuchania innego ciekawego koncertu. W Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem zagra Piotr Budniak i Essential Group. Zespół tworzą najlepsi z młodych polskich jazzmanów, którzy oprócz robiących wrażenie osiągnięć, jak występy w EuropaFest w Rumunii, czy polskim Jazzie Nad Odrą, mogą pochwalić się także współpracą z takimi gigantami jazzu, jak Randy Brecker, Mike Russell, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski. Bilety do nabycia w Piwnicy Artystycznej. Rezerwacja pod nr. tel. 76 852 61 16.

Sobotni poranek można natomiast przywitać twórczo wraz z prezentacjami z cyklu Mały Art. Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczyć będzie można dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 w Głogowie. Wstęp na prezentacje jest wolny.

Nowy miesiąc właśnie się rozpoczął a wraz z nim rusza Majowy Turniej Szachowy. Szachiści zmierzą się w sobotę, 9. maja  w sali konferencyjnej MOK. Tym razem rywalizwać będzie można w turnieju szachów szybkich, czyli 15 min. na każdego zawodnika (9 rund w partii). Udział w rozgrywkach mogą brać dzieci i dorośli, a wpisowe wynosi: 15 zł/dorośli, 10 zł/juniorzy do lat 18, w gr. „B”/5 zł. Start godz. 10:00, zapisy od  9:15 do 9:45.

Tydzień zakończyć można pod „Pączkowym Drzewem” – taki tytuł nosi spektakl teatralny, który już w niedzielę 10. maja odbędzie się w ramach Teatru Młodego Widza. „Pączkowe drzewo” to roślina z ogrodu Kajtka, która raz w roku rodzi pączki z nadzieniem truskawkowym. W tej niezwykłej historii znajduje się również Tonia – niepełnosprawna dziewczynka, która jest obiektem drwin rówieśników. Przygoda z panem Osem pomoże zrozumieć, że błędem jest powierzchowne ocenianie innych. Ten trudny temat w ciekawy dla najmłodszych sposób podejmie Teatr na Ostrowie. Spektakl „Pączkowe drzewo” odbędzie się 10. maja o godz. 12:00. Bilety dostępne w cenach: 15 zł/rodzinny (dziecko + opiekun), 10 zł/pojedynczy.

Po spektaklu warto w MOK-u pozostać, bo już o godz. 14:00 wystartuje 7. Dolnośląski Festiwal Piosenki Harcerskiej PARASOL 2015. W ubiegłym roku harcerze oceniani byli w trzech kategoriach: drużyna harcerska, drużyna sztarszoharceska oraz drużyna wędrowna. Czy tak będzie również w tym roku? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę. Wstęp na Festiwal Piosenki Harcerskiej PARASOL jest bezpłatny.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl!

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.