Udana inauguracja zawodników Piasta Głogów

Lekkoatleci trenujący w barwach Piasta Głogów zainaugurowali sezon startów na otwartym stadionie. Pierwsze tegoroczne zawody pod gołym niebem odbyły się w Zielonej Górze, a głogowscy zawodnicy przywieźli z nich wysokie miejsca, które są dobrym zwiastunem przed kolejnymi startami.

Udany start w biegu na 100 metrów odnotowała Natalia Węgrzyn. Zawodniczka Piasta Głogów dobiegła do mety z czasem 13,10 sekund, a wynik ten dał jej czwarte miejsce w zawodach i pierwsze w swojej kategorii wiekowej. – „Swój dystans przebiegła w 13 sekund i 10 setnych, w bardzo niesprzyjających warunkach. Co prawda było ciepło, ale wiatr dawał się we znaki sprinterom i zawodnikom w biegach okrężnych. Jak pokazały wyniki, naszym zawodnikom aż tak bardzo to nie przeszkadzało” – ocenił trener głogowskich lekkoatletów, Przemysław Bielawa. Natalia poradziła sobie także z dystansem 200 metrów, który ukończyła na pierwszej pozycji.

Na 100 metrów startowała również Klaudia Bartkowiak, która osiągnęła najlepszy rezultat w swojej karierze i z wynikiem 13,44s zajęła drugą lokatę wśród młodziczek. Ta sama zawodniczka rywalizowała jeszcze na dystansie 300 metrów. Tam zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w OPEN musiała uznać wyższość tylko jednej rywalki.

Bardzo dobry wynik w zielonogórskich zawodach osiągnął też Adrian Rosiński. Głogowski zawodnik startował w biegu na 300 metrów i poprawił swój życiowy wynik o ponad półtorej sekundy, przekraczając linię mety z czasem 36,98 sekund. Lekkoatleta Piasta Głogów zajął w klasyfikacji drugie miejsce, co chwalił trener Przemysław Bielawa. W biegu na 300 metrów wystartował także Grzegorz Wojnowski, który uzyskał czas 38,50 sekund i zajął szóste miejsce. Warto dodać, że jest to nowy rekord życiowy głogowskiego biegacza.

W biegu na 600 metrów wystartowało dwóch reprezentantów Piasta Głogów. Pierwsze miejsce przypadło Michałowi Wantuchowi, który również ustanowił swój nowy rekord i wynosi on obecnie 1 minutę 29 sekund i 29 setnych. Piąte miejsce na tym samym dystansie wywalczył Dawid Spychała, jednocześnie zwyciężając w kategorii młodzików. Swoją „życiówkę” w Zielonej Górze poprawił także Krzysztof Paliga, który biegł na 1000 metrów. Na tym samym dystansie wystartował Bartosz Szymczak i był najlepszy w gronie juniorów młodszych oraz trzeci w kategorii OPEN.

Poza biegaczami, z dobrej strony pokazali się też skoczkowie w dal. Pierwsze miejsce, z wynikiem 6 metrów i 10 centymetrów, wywalczył Marcin Wejchert, natomiast 5 metrów przekroczył również najmłodszy Michał Wzorek. 13-letni reprezentant Piasta Głogów był najlepszy w swojej kategorii wiekowej.

Przed głogowskimi lekkoatletami kolejne starty. W najbliższym czasie reprezentanci Piasta Głogów wybiorą się na zawody do Bojanowa, Szportawy oraz Wrocławia. Sportowcom z naszego miasta życzymy udanych startów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.