Wiosenna lustracja dróg

Z inicjatywy policji wspólnie z zarządcami dróg, prowadzony jest kompleksowy przegląd stanu oznakowania dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Teraz o wszystkich nieprawidłowościach, które zostaną zauważone przez mieszkańców powiatu głogowskiego można powiadomić głogowską policję. Uwagi można składać do 15 maja.

Kontrole są potrzebne, gdyż czasami drogi są “przeoznakowane”. Znajdują się na nich znaki ograniczające prędkość do 30, 40 km/godz. pozostawione po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych, modernizacyjnych i naprawczych. Wiele znaków jest zniszczonych. Niektóre są zasłonięte przez drzewa i krzewy, a przejścia dla pieszych są nieczytelne. Teraz o wszystkich nieprawidłowościach, które zostaną zauważone przez mieszkańców powiatu głogowskiego można powiadomić głogowską policję.

–„Głogowska Policja wraz z zarządcami, prowadzi przegląd stanu oznakowania dróg. Działania mają na celu ujawnianie miejsc, które mogą spowodować zagrożenia.”– mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W szczególności przeglądowi podlega: sprzeczne, nieprawidłowe i nieczytelne oznakowanie, nadmiernie restrykcyjne ograniczenia prędkości, brak lub zniszczone urządzenia drogowe, źle profilowane fragmenty dróg, drzewa rosnące zbyt blisko jezdni oraz inne utrudnienia, mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

– „Zwracamy się z apelem do użytkowników dróg o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu w terminie do 15 maja 2015 r.”– apeluje oficer prasowy.

Uwagi można przesyłać mailem na adres: magdalena.banc@glogow.wr.policja.gov.pl lub pod numer telefonu KPP w Głogowie: tel. 076 7277231 – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…