Eko-mieszkańcy sadzą drzewa
2015 05 08- sadzenie drzew@gmina Kotla

Dzieci i dorośli z czterech miejscowości z terenu Gminy Kotla uczestniczyli w akcji sadzenia drzew i krzewów. Działania odbywają się w ramach akcji ekologicznej „Jestem Eko”, na którą Gmina Kotla pozyskała kwotę ponad 33 tysiące złotych.

W marcu tego roku, Gmina Kotla rozpoczęła realizację akcji edukacyjnej „Jestem Eko”. W ramach akcji przeprowadzonych zostanie wiele działań edukacyjnych, takich jak edukacja teatralna dla najmłodszych, warsztaty czy sadzenie drzew.

W ostatnich tygodniach, dzieci i dorośli z czterech miejscowości z terenu Gminy Kotla uczestniczyli w akcji sadzenia drzew i krzewów. Warsztaty wraz z sadzeniem miały miejsce w Grochowicach, Skidniowie, Krzekotówku oraz Kulowie. Dziś, 8 maja odbędą się warsztaty w Moszowicach.

Pierwsze bezpłatne zajęcia dla dzieci odbyły się wczoraj w miejscowościach Grochowice i Kotla. Na ten cel dla najmłodszych zakupiono materiały plastyczne, dzięki którym stworzą one prace związane z ochroną naszej planety. Dzieci poprzez zabawę poznają znaczenie drzew i ich wpływ na ochronę środowiska.

Warsztaty ekologiczne na terenie Gminy Kotla odbywają się w ramach akcji ekologicznej „Jestem Eko”, na którą Gmina Kotla pozyskała kwotę ponad 33 tysiące złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcja Jestem Eko rozpoczęła się w marcu tego roku przedstawieniem teatralnym „Żaba na tropie ekopsotnika” w Gminie Kotla. Spektakl pomógł najmłodszym zrozumieć jak ważna jest ekologia. Nauczył nowych pojęć i w bajkowy sposób zobrazował zagrożenia dla otaczającego nas środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.