Eko-mieszkańcy sadzą drzewa

Dzieci i dorośli z czterech miejscowości z terenu Gminy Kotla uczestniczyli w akcji sadzenia drzew i krzewów. Działania odbywają się w ramach akcji ekologicznej „Jestem Eko”, na którą Gmina Kotla pozyskała kwotę ponad 33 tysiące złotych.

W marcu tego roku, Gmina Kotla rozpoczęła realizację akcji edukacyjnej „Jestem Eko”. W ramach akcji przeprowadzonych zostanie wiele działań edukacyjnych, takich jak edukacja teatralna dla najmłodszych, warsztaty czy sadzenie drzew.

W ostatnich tygodniach, dzieci i dorośli z czterech miejscowości z terenu Gminy Kotla uczestniczyli w akcji sadzenia drzew i krzewów. Warsztaty wraz z sadzeniem miały miejsce w Grochowicach, Skidniowie, Krzekotówku oraz Kulowie. Dziś, 8 maja odbędą się warsztaty w Moszowicach.

Pierwsze bezpłatne zajęcia dla dzieci odbyły się wczoraj w miejscowościach Grochowice i Kotla. Na ten cel dla najmłodszych zakupiono materiały plastyczne, dzięki którym stworzą one prace związane z ochroną naszej planety. Dzieci poprzez zabawę poznają znaczenie drzew i ich wpływ na ochronę środowiska.

Warsztaty ekologiczne na terenie Gminy Kotla odbywają się w ramach akcji ekologicznej „Jestem Eko”, na którą Gmina Kotla pozyskała kwotę ponad 33 tysiące złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcja Jestem Eko rozpoczęła się w marcu tego roku przedstawieniem teatralnym „Żaba na tropie ekopsotnika” w Gminie Kotla. Spektakl pomógł najmłodszym zrozumieć jak ważna jest ekologia. Nauczył nowych pojęć i w bajkowy sposób zobrazował zagrożenia dla otaczającego nas środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…