Powiat głogowski: zawyją syreny

W dniach 12-13 maja oraz 18-19 maja, na terenie powiatu głogowskiego przeprowadzone zostaną treningi sprawdzające działanie systemów ostrzegania. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców.

Na terenie powiatu głogowskiego w tym miesiącu, zostaną przeprowadzone dwa treningi sprawdzające działanie systemów ostrzegania i alarmowania ludności w różnych sytuacjach zagrożeń, w tym działania osób funkcyjnych oraz sprawności urządzeń alarmowych, bez praktycznej realizacji przedsięwzięć ochronnych przez mieszkańców, pracowników zakładu.

Pierwszy trening sprawdzający działanie systemów odbędzie się w dniach 12 – 13 maja – trening Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, prowadzony przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu. Będzie to trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza, polegający na przekazaniu ćwiczebnych komunikatów ostrzegawczych dotyczących statku powietrznego, który wykonując lot w polskiej przestrzeni powietrznej, symulować będzie obiekt powietrzny.

Oznacza to uruchomienie systemu ostrzegania (syreny alarmowe) w dniu 12 lub 13 maja – po otrzymaniu sygnału z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wg scenariusza Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Drugi trening będzie miał miejsce w dniach 18 – 19 maja jako planowy, powiatowy trening SWOiA.

W dniu 19 maja, po otrzymaniu sygnału z PCZK wyemitowany zostanie sygnał o godz. 13.00: OGŁOSZENIA ALARMU. Będzie to sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech (3) minut.
Następnie o godz. 13.30 wyemitowany zostanie sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut, który zakomunikuje  ODWOŁANIE ALARMU.

Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…