Kradł kable i „zgary”. Teraz grozi mu 8 lat więzienia

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, zatrzymali 24-letniego głogowianina. W jego mieszkaniu znaleziono 30 kilogramów miedzianego złomu o wartości 547 zł. Policjanci udowodnili mu również kradzież kabla sygnalizacyjnego z linii kolejowej. Wtedy straty wyniosły 864 złote, a samo zdarzenie spowodowało utrudnienie w ruchu kolejowym. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Działalność 24-latka była już od jakiegoś czasu w zainteresowaniu głogowskich policjantów. Mężczyzna był podejrzewany o kradzieże kabli sygnalizacyjnych i telekomunikacyjnych oraz metali kolorowych. Najczęściej łączyło się to z uszkodzeniami w infrastrukturze, zakłóceniami w działaniu kolejowej sygnalizacji.

– „W dniu 12 maja 24-letni głogowianin został zatrzymany w związku z kradzieżą miedzianego złomu z terenu huty miedzi w Głogowie. W jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili miedziany złom, tzw. „zgary” o wadze 30 kilogramów. Ich wartość wynosi 547 zł.” – mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

Jak przyznał podejrzany, miał zamiar sprzedać je na skupie złomu. Policjanci udowodnili również 24-latkowi, że jest sprawcą kradzieży kabla sygnalizacyjnego z linii kolejowej.

– „Kradzież miała miejsce prawie roku temu. Kabel powędrował na złom. Taki czyn nie jest zwykłą kradzieżą, ponieważ powoduje zakłócenie działania infrastruktury kolejowej.” – dodaje Bogdan Kaleta.

Jak informuje policja, w skrajnych przypadkach działanie takie może doprowadzić nawet do katastrofy kolejowej. Czyn jest zagrożony karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności, podczas gdy za pospolitą kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.