Piknik Motocyklowy dla mieszkańca gminy Kotla

W ubiegłą niedzielę, w Kotli zorganizowano IV Piknik Motocyklowy, podczas którego prowadzono zbiórkę na rehabilitację Grześka, 23-letniego mieszkańca gminy Kotla. Udało się zebrać 1.500 złotych. 

Grzegorz choruje na dystrofię mięśniową – chorobę genetyczną powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni poprzecznie prążkowanych. Rehabilitacja Grześka, w tym przypadku jest niezbędna, gdyż spowalnia postępowania choroby.

Ponad 1.500 zł udało się zebrać w zbiórce publicznej, która miała miejsce 10 maja podczas IV Pikniku Motocyklowego w Kotli. Pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację.

Imprezę zorganizowała sekcja motocyklowa „EASY RIDER” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Partnerami była Gmina Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Podczas pikniku zorganizowano paradę motocyklową, gry i zabawy dla najmłodszych (m.in. dmuchańce), strzelnicę paintball i ASG, konkursy dla motocyklistów i dorosłych uczestników pikniku, koncert głogowskiego zespołu rockowego “CHMURA”

W trakcie pikniku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Ponadto, uczestnicy pikniku częstowani byli pysznym niedzielnym rosołem, przygotowanym przez sołtys sołectwa Kotla p. Ewę Kłonica i p. Halinę Maciejewską.

W akcję zaangażowani byli m.in. Nadleśnictwo Głogów, Top Poligrafia, Fundacja Sedeka, Sołectwo Kotla, OSP JRS w Głogowie, OSP Kotla, Skup zboża-Jacek Wołoszyn, Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego ”Sparta” Wrocław, ZS „Strzelec” OSW JS 4046 Sulechów, Sound Art. Technika Estradowa.

Dla wszystkich darczyńców, którzy wspomogli Grześka wrzucając pieniądze do puszki, przygotowano drobne upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…