Zdobyli kwalifikacje
2015 05 15 podsumowanie projektu zdobywamy kwalifikacje@gmina Kotla

Kursy z języka angielskiego i z zakresu obsługi komputera dobiegły końca. W gminie Kotla zakończył się projekt pod nazwą „Zdobywamy kwalifikacje”, który realizowany był od września ubiegłego roku. Na ostatnim spotkaniu kursanci otrzymali certyfikaty ukończenia kursu, które poprzedzone były egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę. Koszt projektu to ponad 45 tysięcy złotych.

W uroczystym rozdaniu certyfikatów uczestniczyli Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, członkini Stowarzyszenia Grochowice-Zdrój p. Barbara Kobiela, właścicielka szkoły Piomar House p. Aneta Koput oraz wykładowcy Ewa Urbanowicz i  Piotr Żelazny. Były również podziękowania i kwiaty dla prowadzących zajęcia.

Uczestnicy kursu z zakresu obsługi komputera zakończyli z wynikiem pozytywnym 150-godzinne szkolenie z zakresu ICT zgodne z zakresem metodologicznym ECDL CORE, natomiast drugie to 120- godzinne szkolenie z zakresu języka angielskiego na poziomie TELC’A1 i A2 wg metodyki TELC’a.

– „Dziękujemy za fajną atmosferę i zdobytą wiedzę, która na pewno przyda nam się w przyszłości. Podziękowania dla Stowarzyszenia Grochowice Zdrój, dla Gminy Kotla a w szczególności dla naszej koordynatorki, która opiekowała się nami przez ten czas” – mówi jedna z uczestniczek kursu.

Przypomnijmy, że od września ubiegłego roku dwadzieścia osób z terenu Gminy Kotla zdobywało kwalifikacje z języka angielskiego i z zakresu obsługi komputera, dzięki projektowi z Unii Europejskiej, na którego realizację stowarzyszenie Grochowice Zdrój zdobyło środki finansowe w wysokości prawie 41 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego z POKL. Uczestnicy zakończyli zajęcia egzaminem podsumowującym ich dotychczasową naukę.

Zajęcia z języka angielskiego odbywały się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, a kurs komputerowy w Szkole Podstawowej w Kotli.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 45 tysięcy złotych z czego 40 tysięcy to dofinansowanie z PO KL a ponad 4.500 zł stanowi wkład partnera projektu, którym jest Gmina Kotla w postaci nieodpłatnego udostępniania sal na zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.