Nowy żłobek już od września

Głogowska PWSZ pozyskała środki na uruchomienie przy uczelni państwowego żłobka. Dzięki dotacji opłata za miejsce w żłobku będzie bardzo niska. Miejsce w nowej placówce znajdzie 35 dzieci. Pierwszeństwo jednak będą mieli rodzice studiujący na uczelni oraz pracownicy PWSZ. 

–„Mam nadzieję, że żłobek będzie znaczącym wsparciem dla naszych studentów. Pozwoli łączyć naukę z rodzicielstwem” – mówi rektor PWSZ w Głogowie, dr Katarzyna Rusak.

Utworzenia żłobka jest możliwe dzięki programowi „Maluch na uczelni” realizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Projekt PWSZ został sklasyfikowany na 7 miejscu wśród 43 uczelni, które zakwalifikowały się do ministerialnego programu.

Nowy żłobek będzie funkcjonował od 1 września, przez 5 dni w tygodniu i będzie w nim miejsce dla 35 dzieci. W pierwszej kolejności będzie dostępny dla studentów PWSZ i pracowników uczelni. W sytuacji kiedy nie zostanie zapełniony limit miejsc, będą one dostępne dla mieszkańców Głogowa.

Dzięki otrzymanej dotacji i pomocy ze strony samorządu opłata za dziecko w przyuczelnianym żłobku będzie niebagatelnie niska – wynosić będzie ok. 50 zł. Głogowska uczelnia otrzymała dotację w kwocie 5 tysięcy na dziecko na uruchomienie żłobka oraz 400 zł miesięcznie na utrzymanie dziecka.

Dotacja została przyznana na okres od września do grudnia tego roku. W nowym roku zostanie ponownie ogłoszony konkurs ministerstwa, w którym uczelnia weźmie udział – „Mamy szansę, że znowu otrzymamy dofinansowanie w kwocie 400 zł na dziecko oraz będziemy starać się o dofinansowanie z miasta.”– wyjaśnia Katarzyna Rusak i jak dodaje w przypadku jeśli uczelnia nie otrzyma dotacji w przyszłym roku, opłata może ulec zmianie.

Władze uczelni zapewniają, że warunki w przyuczelnianym żłobku będą bardzo dobre, podobnie jak kadra – „W naszej uczelni funkcjonuje kierunek pedagogika ze specjalnością opiekuńczo-wychowawczą, więc świetnie będziemy mogli wdrażać praktykę dla tej specjalności. Jednocześnie żłobek będzie monitorowany przez naszą kadrę dydaktyczną” – dodaje rektor uczelni. Żłobek wyposażony będzie w nowoczesne środki audiowizualne i sprzęt multimedialny.

–„Ten projekt pozwala na studiowanie młodym osobom, które założyły rodziny i mają małe dzieci. Projekt jest też świetnym uzupełnieniem oferty żłobkowej w naszym mieście.” – mówi prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Aktualnie w Głogowie funkcjonują dwa publiczne odziały żłobkowe po 30 miejsc oraz żłobek integracyjny, do którego uczęszcza 50 dzieci. To za mało w porównaniu z zapotrzebowaniem. Co roku kilkadziesiąt dzieci nie dostaje miejsca w publicznych placówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.