Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy
2015-05-16 Dzień Rodziny @Zielone Przedszkole (fot.A.Karbowiak)-44

Kolejny kulturalny tydzień w naszym mieście właśnie się rozpoczął. W najbliższych dniach mieszkańcy Głogowa będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach takich, jak: spotkanie pt. „Bezkrwawe łowy w królestwie Simby”, Festiwal Gitary Głogów 2015, kolejne spotkanie w ramach DKF Szpula oraz Dzień Dziecka ze Sportingiem. A to zdecydowanie nie wszystko!

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wziąć udział m.in. w spotkaniu z aktorem filmowym, teatralnym, telewizyjnym i radiowym znanym z komediowych ról – Krzysztof Kowalewski. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i dostarczyło wielu uśmiechów publiczności zgromadzonej w głogowskiej MBP. W sobotę całe rodziny wzięły udział w dniu im dedykowanym. Na spędzenie sobotniego dnia w gronie rodzinnym  zaprosiło głogowian Zielone Przedszkole, które dostarczyło szeregu atrakcji dla małych i dużych. W miniony weekend odbyła się także kolejna Noc Muzeum, podczas której można było zwiedzić m.in. dziedziniec, wieżę zamkową i szereg wystaw trwających w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

W najbliższych dniach intensywność wydarzeń kulturalnych będzie nieco mniejsza, niż w tygodniach ubiegłych. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Głogowa będą się nudzić. Co przyniesie tydzień właśnie rozpoczęty?

Już dziś, tradycyjnie o 20:00 pod MOK-iem spotyka się grupa Biegam Bo Lubię Głogów, która ponownie biegowo przemierzy nasze miasto. BBL gorąco zachęca wszystkie osoby do przyłączenia się i wspólnego trenowania w gronie biegaczy z Głogowa. Grupa nastawiona jest na osoby początkujące, dlatego też jeśli ktoś pragnie rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub spróbować biegać nie samemu, a w grupie to Biegam Bo Lubię Głogów wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Treningi teamu BBL odbywają się trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa: 20:00 pod MOK-iem, sobota: trening rodzinny o 9:30 na Stadionie Chrobrego.

Dbanie o swoje zdrowie to jednak nie tylko sport, ale i właściwe odżywianie. We wtorek (19.05) i czwartek (28.05) Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA zaprasza seniorów i wszystkie zainteresowane osoby na zajęcia kulinarne. Tematem zajęć będzie „Najważniejszy posiłek dnia. Nie-zwykłe śniadanie”. Podczas wtorkowych zajęć uczestnicy wezmą udział w części teoretycznej, w czwartek (28.05) natomiast odbędzie się część praktyczna. Zajęcia odbędą się w godzinach 10:00-14:00. Wstęp wolny.

Wtorkowy wieczór ciekawie będzie można spędzić w głogowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. W MBP po raz kolejny odbędzie się spotkanie cyklu Fotostopem Przez Świat, w ramach którego usłyszeć będzie można o „Bezkrwawych łowach w królestwie Simby.’‘ Będzie to relacja ze zorganizowanego przez Klub Przygody i Podróży TORRE samochodowego safari w parkach narodowych Tanzanii: Serengeti i Lake Manyara oraz w rezerwacie Ngorongoro, podczas którego uczestnicy przemierzyli blisko 2 tys. km po bezdrożach afrykańskiej sawanny, wchodząc w bliskie interakcje z tamtejszą wyjątkowo bogatą gatunkowo i ilościowo fauną. Spotkanie odbędzie się 19. maja o godz. 19:00 w MBP przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Czwartek w Głogowie dostarczy natomiast wielu wrażeń muzycznych. Tego dnia o godz. 18:00 w głogowskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia odbędzie się Festiwal Gitary Głogów 2015. Podczas koncertu finałowego Festiwalu wysłuchać będzie można: lutni, duetów gitary ze śpiewem, klarnetem i perkusją oraz wykładu o europejskich szkołach gitarowych. W programie również występ orkiestry gitarowej utworzonej z uczniów i nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Wstęp wolny.

Po koncercie kulturalną passę będzie można kontynuować. W czwartek o godz. 20:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury obejrzeć będzie można kolejny film w ramach DKF Szpula. Tym razem na dużym ekranie zostanie zaprezentowany film w reżyserii Larsa von Triera pt. „Melancholia.”  Jest to kolejny po głośnym, prowokacyjnym “Antychryście” film tego reżysera. Tym razem autor próbuje zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Głównymi bohaterkami “Melancholii” są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. W rolę przyszłego męża wciela się Alexander Skarsgård, jego świadka Stellan Skarsgård, a John Hurt wcieli się w ojca sióstr. W filmie pojawią się także Charlotte Rampling, Kiefer Sutherland i Udo Kier. Seans rozpocznie się o godz. 20:00, bilet wstępu wynosi 10 zł.

W sobotę, 23. maja odbędą się kolejne występy w ramach Małego Arta. Tym razem na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczyć będzie można dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 (9:00) oraz z Przedszkola Publicznego nr 3 (11:00), które podczas prezentacji twórczych uczci swój Jubileusz 45-lecia. Wstęp na występy w ramach Małego Arta jest wolny.

Tydzień zakończyć można sportowym akcentem. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zaprasza na pierwszą część turnieju tenisa ziemnego „Dzień Dziecka ze Sportingiem” dzieci do lat 8 i 10. Turniej rozpocznie się dość wcześnie, bo o godz. 8:00 i potrwa do godziny 16:00. Zapisy w dniu turnieju – dla dziewczynek i chłopców do lat 8 od godz. 8:45 do 9:00, dziewczynki i chłopcy do lat 10 od 11:45 do 12:00. Uczestnicy turnieju, którzy zajmą miejsca od pierwszego do czwartego otrzymają puchary, miejsca od pierwszego do trzeciego otrzymają nagrody ufundowane przez sponsora. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale za uczestnictwo. Druga część turnieju dla dzieci starszych i młodzieży odbędzie się 30. maja.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić TutajGLOGOW.pl

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.