Oni już wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu głogowskiego wzięli udział w IV edycji konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla Bezpieczeństwa pn. „Ty też możesz uratować życie”, która odbyła się 14 maja w Gimnazjum nr 4 w Głogowie.

IV edycja konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla bezpieczeństwa pod nazwą „Ty też możesz uratować życie” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu głogowskiego, w tym roku zorganizowana została w gimnazjum nr 4 w Głogowie.

Uczestnicy konkursu mieli do zaliczenia dwa etapy: test wiedzy teoretycznej i praca praktyczna na stacjach, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.

–„Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, o czym mogą świadczyć zdobyte punkty, a różnica między naszą drużyną a pierwszą wynosiła 1,5 pkt.”– twierdzą organizatorzy.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia, uwrażliwienie na potrzeby i cierpienie innych oraz umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożeń dnia codziennego.

W konkursie wystartowały dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 3, 7, 10, 12, Przedmoście, Serby i Nielubia oraz ze szkół gimnazjalnych nr 1, 2, 3, 4, 5 w Głogowie, a także z Gimnazjum w Serbach, Przedmościu, Nielubi i Kotli.

Drużyny w pierwszej części zmagały się z testem, a w drugiej części udzielali pomocy pozorantom.

Stacje praktyczne dotyczyły: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, złamania otwartego nogi oraz urazu ręki, zaczadzenia, ataku padaczki, ataku psa, powodzi oraz zagrożenia dnia codziennego tj.: nieznajomy zapraszający do samochodu i częstujący cukierkiem, znalezienie portmonetki, niebezpieczeństwa związane z surfowaniem po Internecie, spożywanie wszelkiego rodzaju używek.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali głogowscy Policjanci, Ratownicy Medyczni, Strażacy oraz organizatorzy konkursu.

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce Szkoła Podstawowa w Serbach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Przedmościu

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce Gimnazjum nr 5

II miejsce Gimnazjum w Przedmościu

III miejsce Gimnazjum w Serbach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…