Oni już wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy
2013-05-18 konkurs gimnazjum nr 4 w głogowie

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu głogowskiego wzięli udział w IV edycji konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla Bezpieczeństwa pn. „Ty też możesz uratować życie”, która odbyła się 14 maja w Gimnazjum nr 4 w Głogowie.

IV edycja konkursu z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Edukacji dla bezpieczeństwa pod nazwą „Ty też możesz uratować życie” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu głogowskiego, w tym roku zorganizowana została w gimnazjum nr 4 w Głogowie.

Uczestnicy konkursu mieli do zaliczenia dwa etapy: test wiedzy teoretycznej i praca praktyczna na stacjach, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy.

–„Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, o czym mogą świadczyć zdobyte punkty, a różnica między naszą drużyną a pierwszą wynosiła 1,5 pkt.”– twierdzą organizatorzy.

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia, uwrażliwienie na potrzeby i cierpienie innych oraz umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożeń dnia codziennego.

W konkursie wystartowały dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 3, 7, 10, 12, Przedmoście, Serby i Nielubia oraz ze szkół gimnazjalnych nr 1, 2, 3, 4, 5 w Głogowie, a także z Gimnazjum w Serbach, Przedmościu, Nielubi i Kotli.

Drużyny w pierwszej części zmagały się z testem, a w drugiej części udzielali pomocy pozorantom.

Stacje praktyczne dotyczyły: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, złamania otwartego nogi oraz urazu ręki, zaczadzenia, ataku padaczki, ataku psa, powodzi oraz zagrożenia dnia codziennego tj.: nieznajomy zapraszający do samochodu i częstujący cukierkiem, znalezienie portmonetki, niebezpieczeństwa związane z surfowaniem po Internecie, spożywanie wszelkiego rodzaju używek.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali głogowscy Policjanci, Ratownicy Medyczni, Strażacy oraz organizatorzy konkursu.

Wyniki konkursu:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce Szkoła Podstawowa w Serbach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Przedmościu

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce Gimnazjum nr 5

II miejsce Gimnazjum w Przedmościu

III miejsce Gimnazjum w Serbach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.