TC Chrobry Saroni Głogów na trasach klasyków wyszehradzkich

Dwa z czterech wyścigów wchodzących w skład Visegrad 4 Bicycle Race mają za sobą kolarze TC Chrobry Saroni Głogów. W sobotę (16 maja) nasi zawodnicy pojawili się na trasie w Czechach, natomiast dzień później walczyli w Grand Prix Polski. 

W obu wyścigach najlepiej spośród wszystkich zawodników reprezentujących barwy TC Chrobry Saroni Głogów spisał się Mateusz Grabis. W Czechach, na liczącej 182 km trasie Hodonin-Kyjov, do samego końca walczył o jak najwyższą lokatę na mecie. Ostatecznie linię przekroczył na 22. miejscu, a biorąc pod uwagę tylko polskich kolarzy, dojechał jako dziesiąty. Na pagórkowatej trasie stawiło się blisko 150 kolarzy. Podczas całego wyścigu mieli oni do pokonania kilka sztywniejszych podjazdów oraz fragmenty bruku, z czym doskonale poradził sobie najlepszy z głogowskich zawodników. Na dalszych miejscach uplasowali się Marcin Bijak (62. miejsce), Piotr Jaromin (67. miejsce) oraz Aleksander Leduchowski, który ukończył wyścig na 90. miejscu. Najlepszy w wyścigu o Grand Prix Czech okazał się Paweł Bernas z grupy ActiveJet Team. Jego przewaga nad Mateuszem Grabisem wyniosła dokładnie 3 minuty i 2 sekundy.

Dzień później kolarze stanęli na starcie liczącej blisko 135 kilometrów trasy Grand Prix Polski. Wyścig charakteryzował się bardzo ciężkimi podjazdami oraz krętymi, wąskimi i niebezpiecznymi zjazdami. Trudna i wymagająca trasa dała się we znaki kolarzom TC Chrobry Saroni Głogów, co sprawiło, że ukończył ją jedynie wspomniany wcześniej Mateusz Grabis. Nasz zawodnik dojechał do mety na 39. miejscu. Warto jednak dodać, że cały wyścig ukończyło zaledwie 44 zawodników, co doskonale obrazuje poziom trudności jeleniogórskiej trasy. Nasz kolarz linię mety przekroczył razem z pięcioma innymi zawodnikami, a jego strata do najlepszego w całej stawce Bartosza Warchoła z Cycling Academy Team to niecałe siedemnaście minut.

Visegrad 4 Bicycle Race to wyścig do którego zaproszeni zostali kolarze z państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej, a więc Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Za głogowskimi kolarzami dwa z czterech startów zaliczających się do klasyków wyszehradzkich. Kolejne zaplanowano na najbliższy weekend – 23 maja kolarze będą się ścigać na Węgrzech, natomiast dzień później na Słowacji.

Rezultaty osiągnięte przez kolarzy TC Chrobry Saroni Głogów:

Grand Prix Czech
1. Paweł Bernas (ActiveJet Team) – 4:17:09


22. Mateusz Grabis (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 3:02
62. Marcin Bijak (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 9:49
67. Piotr Jaromin (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 9:49
90. Aleksander Leduchowski (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 15:26
Piotr Klukoszowski i Patryk Szymański (TC Chrobry Saroni Głogów) – nie ukończyli trasy

Grand Prix Polski
1. Bartosz Warchoł (Cycling Academy Team) – 3:35:57


39. Mateusz Grabis (TC Chrobry Saroni Głogów) – strata 16:54
Marcin Bijak, Piotr Jaromin i Aleksander Leduchowski, Piotr Klukoszowski, Patryk Szymański (TC Chrobry Saroni Głogów) – nie ukończyli trasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…