6 włamań podczas jednej nocy

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 18-letniego głogowianina, który w nocy z 17 na 18 maja włamał się do 6 samochodów. Ukradł z nich drobne przedmioty i spowodował spore uszkodzenia. Działał pod wpływem alkoholu i nie podał racjonalnego motywu swojego działania. Teraz grozi mu kara od roku nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 18 maja w godzinach porannych, policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od osób, które parkowały swoje samochody w rejonie Alei Wolności i ulicy Keplera w Głogowie. Okazało się, że aż sześciu właścicieli pojazdów padło ofiarą sprawcy, który włamał się do aut i kradł drobne przedmioty, które były w nich pozostawione.

–„Już w trakcie oględzin pojazdów policjanci stwierdzili, że działanie sprawcy było prymitywne. Samochody miały powybijane kamieniami lub innymi przedmiotami szyby. Wartość skradzionych przedmiotów była nikła, natomiast uszkodzenia jakie spowodował mogą wynosić kilkaset złotych.”– mówi oficer prasowy z Komendy Powiatowej policji w Głogowie, Bogdan Kaleta.

W dniu 19 maja głogowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzanego o włamania 18 – latka.

–„Podejrzany nie próbował się nawet tłumaczyć ze swojego postępowania. Stwierdził, że był pijany i po prostu rozbijał szyby i kradł to co znalazł w samochodach. Część przedmiotów od razu wyrzucił, inne jak oświadczył, już sprzedał”– dodaje Bogdan Kaleta.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara od roku nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…