80 tysięcy na modernizację pracowni
2013-09-18-modernizacja-szkoly-im-Wyzykowskiego@Glogow(fot.D.Jeczmionka)-01-

80 tysięcy na modernizację pracowni kształcenia zawodowego udało się pozyskać z Fundacji Polska Miedź na potrzeby Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego. Z pozyskanych środków doposażona zostanie pracownia teleinformatyki i elektroniki, gdzie już wkrótce uczniowie będą zdawać egzaminy praktyczne.

Obecnie w technikum nr 1, które wchodzi w skład Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego młodzież kształci się w 5 zawodach: technik hutnik, wiertnik, technik górnictwa podziemnego, technik elektronik i teleinformatyk.

Przed wszystkimi placówkami, które kształcą w rożnych zawodach stoi ważne zadanie – „Nowa podstawa programowa dotycząca kształcenia zawodowego wymaga odpowiedniego dostosowania warsztatów szkolnych i pracowni zawodowych. W naszej szkole ze środków, które pozyskaliśmy doposażymy pracownię teleinformatyki i pracownię elektroniki”– mówi Stefania Kramarzewska, dyrektor Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego.

Ponadto w Głogowskim Centrum Kształcenia Zawodowego powstaje sztolnia ćwiczebna na potrzeby kształcenia w zawodzie technik górnictwa podziemnego. W sztolni uczniowie będą mogli wykonywać zadania praktyczne określone w nowej podstawie programowej, a następnie zdawać egzaminy.

Kolejna pracownia, która powstaje w  GCKZ to pracownia do kształcenia w zawodzie technik hutnik – „Będzie to małe laboratorium obróbki plastycznej oraz kolejna pracownia dla zawodu technik wiertnik. Dodam tylko, że nasza placówka, jako jedyna na Dolnym Śląsku, kształci w tym zawodzie” – mówi dyrektorka szkoły.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Starostwo Powiatowe przekazało już 90 tysięcy złotych na kształcenie zawodowe, co umożliwiło rozpoczęcie budowy nowych pracowni niezbędnych do tegorocznych egzaminów zawodowych.

Nowe przepisy, które obowiązują od tego roku stanowią, że egzamin zawodowy będzie składał się z części pisemnej i części praktycznej. Część pisemna będzie przeprowadzana w formie testu pisemnego, a część praktyczna – w formie testu praktycznego.

80 tysięcy na modernizację pracowni kształcenia zawodowego, to nie jedyne pieniądze jakie udało się pozyskać z Fundacji Polska Miedź w ostatnim czasie. Fundacja pozytywnie rozpatrzyła trzy inne wnioski powiatu głogowskiego. W sumie przekazano 250 tysięcy zł na realizację czterech wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…