Brązowe medale Głogowskiego Klubu Judo

W ostatnią niedzielę (17 maja) młodzi zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo wzięli udział w XXV Turnieju Judo z okazji Dni Leszna, który był jednocześnie obchodami jubileuszu Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwunastka Leszno. Mimo wysokiej liczby startujących zawodników, głogowianie wrócili z Wielkopolski z dorobkiem medalowym.

W jubileuszowych zawodach, w leszczyńskie hali TRAPEZ pojawiło się 160 zawodników i zawodniczek z 17 klubów judo w całej Polsce. Turniej podzielony został na dwie kategorie – w pierwsze z nich startowały dzieci, natomiast w drugiej młodzicy. Głogowski Klub Judo reprezentowany był przez 4-osobową delegację. Trzech zawodników wróciło z Wielkopolski z brązowymi medalami, natomiast kontuzja utrudniła rywalizację Wiktorii Woźniak, która musiała zmagać się ze stłuczeniem śródstopia. – “Duże słowa uznania należą się Wiktorii Woźniak. Wiktoria wystartowała że stłuczeniem śródstopia i mimo, że wszystkie walki przegrała to akurat ona pokazała prawdziwy charakter wojownika. Nie mogąc w pełni pokazać swoich umiejętności, gdyż nie mogła obciążać prawej stopy, postawiła się bardzo mocno swoim przeciwniczkom. Jedną walkę przegrała przed czasem, a dwie minimalnie na punkty” – ocenił występ młodej zawodniczki jej trener, Łukasz Kogut.

W Lesznie na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Siodłak, Bartłomiej Serwach oraz Wojciech Pawlarczyk. Siodłak i Serwach zdobywali medale przed kilkoma tygodniami w „I Turnieju Młodych Olimpijczyków” w Kątach Wrocławskich, w związku z czym wielkopolska impreza była kolejną, którą zakończyli z wyróżnieniami w postaci krążków. Jak dodaje trener Głogowskiego Klubu Judo – Łukasz Kogut – leszczyński turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a najlepszym tego dowodem jest obecność m.in. najlepszych klubów z Wielkopolski.

„Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdziła obecność najlepszych klubów judo z województwa wielkopolskiego. Podczas turnieju żadna walka nie była lekka, chociaż wielu zawodników kończyło je przed czasem. Wręcz przeciwnie, każda z nich była bardzo zacięta i do końca nie wiadomo było, kto wygra” – kontynuuje trener głogowskich judoków.

XXV Turniej Judo w Lesznie był kolejnym, który zakończył się sukcesami młodych zawodników Głogowskiego Klubu Judo. To daje wielkie powody do radości, tak samo jak fakt, że z każdą kolejną imprezą, młodzi głogowscy sportowcy nabierają doświadczenia. – „Mimo, że nie zawsze staje się na najwyższym stopniu podium, kolejny turniej pokazuje, że zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo robią postępy, a ich umiejętności idą ku górze” – podsumował opiekun GKJ.

Przed młodymi głogowskimi judokami chwila odpoczynku, a po niej przygotowania do kolejnych zawodów. Te najbliższe odbędą się za dwa tygodnie w Nowej Soli i będą to Mistrzostwa Województwa Lubuskiego. Zawodnikom Głogowskiego Klubu Judo życzymy kolejnych udanych startów i jak najlepszych wyników!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…