Ostatnie spotkanie z prezydentem

Wczoraj odbyło się już ostatnie z siedmiu spotkań prezydenta Głogowa z mieszkańcami miasta. Spotkanie połączone było z debatą społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa”, która poświęcona była problematyce bezpieczeństwa.

Ponad 60 osób z osiedli Śródmieście, Stare Miasto, Złota Podkowa i Przemysłowe przyszło na ostatnie w tym roku spotkanie z prezydentem Głogowa. W dniu 19 maja przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz policjanci spotkali się z mieszkańcami tych osiedli, aby wysłuchać ich problemów i opinii. Spotkanie połączone było z debatą społeczną: „Bezpieczeństwo – Wspólna Sprawa”,, poświęconą problematyce bezpieczeństwa.

Na początku debaty Prezydent Głogowa oraz Komendant Powiatowy Policji w Głogowie przedstawili krótkie prezentacje.

–„Wystąpienie Komendanta dotyczyło stanu bezpieczeństwa osiedli. Mówiono również o działaniach podejmowanych przez policję, administrację i władze samorządowe w celu poprawy bezpieczeństwa i warunków życia na osiedlu.”– relacjonuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Najważniejszym punktem spotkania były pytania oraz debata dotycząca problemów i wniosków zgłaszanych przez mieszkańców. Głównym tematem okazały się problemy drogowe i infrastrukturalne oraz zachowania utrudniające życie zwykłym mieszkańcom. Dominowały pytania do władz miasta, głównie zarządców dróg oraz infrastruktury miasta.

–„Mieszkańcy wnioskowali miedzy innymi o zlikwidowanie niebezpiecznego zjazdu rowerowego na ścieżce przy rondzie im. Dmowskiego, remonty dróg i chodników, ławeczki na ul. Kasztanowej i jej doświetlenie, zagospodarowanie centrum Placu 1000-lecia, egzekwowanie od właścicieli psów by sprzątali nieczystości. Mówili także o problemach z gołębiami, które dokarmiane przez mieszkańców uniemożliwiają przebywanie w parku przy ul. Matejki.”– informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych.

Głogowianie złożyli także wnioski o progi zwalniające m.in. na ul. Parafialnej i Poczdamskiej oraz oznaczenie kierunku dojazdu na brzostowski cmentarz.

–„Mieszkańcy mieli również sporo wniosków dotyczących pracy policji oraz miejsc, które ich zdaniem powinny być objęte szczególną uwagą policjantów. Wszystkie problemy oraz wnioski zostały zaprotokołowane i będą służyć policjantom oraz przedstawicielom władz samorządowych i administracji osiedli w ustalaniu kierunków dalszej pracy.”– dodaje Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…