Będą mieli swój samochód
2014-01-17-dom-dziecka-pod-lipami@Glogow-adopcjadomdziecka

70 tysięcy złotych przekazała Fundacja Polska Miedź na zakup samochodu dla Powiatowego Centrum Administracyjnego. Samochód będzie służył wychowankom czterech Domów Dziecka.

Powiat głogowski otrzymał dofinansowanie z Fundacji Polska Miedź na zakup samochodu na potrzeby głogowskiego Domu Dziecka w wysokości 70 tysięcy złotych. Będzie to samochód 9 osobowy przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych.

Do zakupu samochodu powiat głogowski będzie musiał dołożyć 50 tysięcy złotych. Jak zapewnia starosta głogowski, juz wkrótce w budżecie powiatu środki na to zadanie zostaną zabezpieczone

–„Na kolejnej sesji zaproponujemy zmianę w budżecie powiatu, aby zapewnić całą kwotę potrzebną do zakupu samochodu, czyli 120 tysięcy złotych” – mówi Jarosław Dudkowiak.

Jak informuje wicestarosta Wojciech Borecki, wniosek był tak skonstruowany, aby obejmował także dzieci niepełnosprawne.

–„Samochód w naszej placówce jest niezmiernie potrzebny” – mówi dyrektor Monika Makowska-Sikora, dyrektor Powiatowego Centrum Administracyjnego.

Powiatowe Centrum Administracyjne ma pod swoją opieką cztery Domy Dziecka działające na terenie powiatu głogowskiego.

–„Dowozimy dzieci do szkoły, na wycieczki rekreacyjne, a także mamy wychowanków w ośrodkach zamiejscowych, gdzie trzeba ich dowieść. Dowozimy też dzieci na badania lekarskie”– wylicza dyrektor Powiatowego Centrum Administracyjnego.

W Domach Dziecka obecnie przebywa 8 wychowanków z orzeczeniem o niepełnosprawności, w tym jedno dziecko cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, które wymaga codziennego dowożenia na terapię.

Obecnie dzieci dowożone są dzięki pomocy dwóch powiatowych placówek: Domu Pomocy Społecznej i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Przypomnijmy, że Fundacja Polska Miedź pozytywnie rozpatrzyła także trzy inne wnioski powiatu głogowskiego. W sumie przekazano 250 tysięcy zł na realizację czterech wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.