W lipcu ruszy budowa wiaduktu w Głogowie

Już w lipcu rozpocznie się w Głogowie budowa wiaduktu na ulicy Rudnowskiej. Istniejący obecnie wiadukt nad przejazdem kolejowym będzie całkowicie rozebrany i wybudowany od podstaw. Do tego czasu władze Głogowa chcą przygotować objazdy. W tym celu wyremontowane zostaną ulice Kolejowa i Szczyglicka.

Podczas wczorajszej sesji, Rada Miejska podjęła uchwałę na mocy której, udzielono Województwu Dolnośląskiemu pomocy finansowej z budżetu Gminy Miejskiej Głogów, w kwocie 100 tysięcy złotych, na zadanie „Budowa wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 273 wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej”. Wartość całego zadania to 5 milionów złotych. Pozostałą część kosztów pokryje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

„Wiadukt w obecnym stanie technicznym, nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego przejazdu samochodów ciężarowych do wschodniej części miasta.” –czytamy w uzasadnieniu chwały.

– „Mając na uwadze interesy przedsiębiorców, którzy swym działaniem generują liczne korzyści dla społeczności Głogowa, a także bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, Gmina Miejska Głogów uważa za zasadne partycypowanie w kosztach budowy.” – wyjaśnia zastępca prezydenta Piotr Poznański.

Wiadukt nad przejazdem kolejowym będzie całkowicie rozebrany i wybudowany od podstaw. Prace zacząć się mają już lipcu. Do tego czasu władze Głogowa chcą przygotować objazdy, ale takie, by kierowcy nie musieli się martwić, że uszkodzą swoje auta.

W związku z tym remontowana jest ul. Kolejowa, a już wkrótce będzie remontowana nawierzchnia ul. Szczyglickiej.

Także na wczorajszej sesji przyjęto zmianę do budżetu i zwiększono środki na remonty cząstkowe dróg i chodników. Zadanie to zwiększono o 625 tysięcy złotych, a środki zostaną przeznaczone między innymi na remont ul. Szczyglickiej.

– „Naprawa nawierzchni tej drogi potrzebna jest mieszkańcom także z uwagi na zaplanowany na lipiec remont wiaduktu na ul. Rudnowskiej. Ulica Szczyglicka i remontowana właśnie ul. Kolejowa posłużą za objazdy.” – mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Ponadto w ramach zadania „remonty cząstkowe dróg i chodników” planuje się zrealizować część wniosków i postulatów dotyczących remontów dróg, które były zgłaszane przez mieszkańców podczas przeprowadzonych z nimi spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.