Głogów: policyjny turniej rozstrzygnięty
1025-05-22 przepis na rower turniej

Już po raz trzeci w głogowskim miasteczku rowerowym rywalizowali uczestnicy turnieju „Przepis na bezpieczny rower”. Turniej organizowany przez głogowską policję skierowany jest do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem oraz praktyczną znajomością przepisów.

Turniej organizowany po raz trzeci przez głogowską policję już na stałe wpisał się do kalendarza imprez poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

– „Turniej ma na celu popularyzowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy rowerem, uczenie prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego. Przypominamy również o prawidłowym wyposażeniu roweru oraz stosowaniu kasków ochronnych, elementów odblaskowych i oświetlenia rowerów.” – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Podczas zawodów czwartoklasiści musieli się wykazać sporymi umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Każdy uczestnik rozwiązywał test z wiedzy o ruchu drogowym, wykazywał się znajomością ogólnych zasad bezpieczeństwa. Drugim etapem konkursu była część praktyczna.

Każdy zawodnik na rowerze pokonywał specjalny tor oraz miał za zadanie przejazd uliczkami miasteczka ruchu drogowego.

– „Oceniane były umiejętności oraz znajomość przepisów ruchu drogowego w praktyce. Wygląd rowerzysty, jego wyposażenie oraz przygotowanie roweru również miało wpływ na ocenę końcową w kategoriach Bezpieczny Rowerzysta.” – wyjaśnia Bogdan Kaleta.

Zawody miały charakter zabawy. Główną nagrodą w konkursie był rower górski ufundowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Zwycięzcą konkursu została Natalia Komendancka reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12 w Głogowie. Drugie miejsce zajął Oskar Czekaj ze Szkoły Podstawowej w Przedmościu, a trzecie Milena Rudowicz również z SP w Przedmościu.

W tym roku przewidziano również nagrody w kategoriach:

  • Bezpieczny Rowerzysta Gminy Miejskiej Głogów – laureat Szymon Szywała (Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogówie)
  • Bezpieczny Rowerzysta Gminy Wiejskiej Głogów – laureat Paweł Makowiecki (Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej)

Turniej wsparły samorządy: Gmina Miejska Głogów, Gmina Wiejska Głogów, a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze – fundator roweru górskiego, głównej nagrody turnieju, WORD Legnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.