Gmina Żukowice: 300 tysięcy na odbudowę drogi

300 tysięcy złotych pozyskała Gmina Żukowice z rezerwy celowej budżetu państwa na zadanie związane z odbudową drogi w miejscowości Kłoda. Cała inwestycja będzie kosztować pond 600 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się 1 czerwca i potrwają dwa miesiące. 

Gmina Żukowice pozyskała dodatkowe pieniądze – fundusze z rezerwy celowej budżetu państwa na zadanie pn. „Odbudowa drogi w m.Kłoda dz. 364/2 o długości 332 m.”

Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn odebrał promesę na to zadanie z rąk Wojewody Dolnośląskiego Tomasz Smolarza w towarzystwie Wiceministra Administracji i Cyfryzacji, Stanisława Huskowskiego.

Pomoc została udzielona z rezerwy celowej budżetu państwa na odbudowę infrastruktury zniszczonej w zdarzeniach mających znamiona klęski żywiołowej (ulewne deszcze w maju 2014 roku). Wysokość promesy wynosi 300 tysięcy złotych.

– „W ostatnim czasie Gmina przygotowała już dokumentację techniczną na jej wykonanie oraz przeprowadziła postępowanie przetargowe, w którym niebawem wyłoni wykonawcę zadania. Najkorzystniejsza oferta firmy na wykonanie tej drogi opiewa na kwotę 612.000 zł.” – informuje wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Na wczorajszej Komisji Rady Gminy Żukowice, radni zaakceptowali zmiany w budżecie, o które wniósł Wójt Gminy. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie za kilka dni, 28 maja na sesji Rady Gminy Żukowice.

„Wszystko więc wskazuje na to, że prace na tej najgorszej drodze w całej gminie rozpoczną się już 1 czerwca 2015 roku. Potem mieszkańcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość jeszcze tylko 2 miesiące – bo tyle potrwają prace budowlane. Czekali na to wiele, wiele lat.” – dodaje wójt gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…