Marcin Prus propagował siatkówkę wśród głogowskiej młodzieży

Były reprezentant Polski, a obecnie ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Marcin Prus odwiedził wczoraj rano głogowskie Gimnazjum nr 2, gdzie spotkał się młodzieżą w celu propagowania tej dyscypliny sportu. Podczas spotkania doszło również do podpisania dokumentów, na mocy których kolejne szkoły dołączyły do funkcjonującej już Piast Akademii.

Gimnazjum nr 2, będące bazą Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Głogowie, zaprosiło do współpracy trzy głogowskie szkoły podstawowe – nr 3, 7 i 10. W ten sposób powstała Piast Akademia, która stworzyła tzw. piramidę. Dziś w jej szeregi wstąpiły dodatkowo Gimnazjum nr 1 w Górze oraz Gminne Gimnazjum z Kotli. Te szkoły z kolei zaprosiły podstawówki z Niechlowa, Serbów, Jemielna i Ślubowa. Całe działanie ma na celu propagowanie siatkówki i rozwój tej dyscypliny sportu w naszym regionie.

Zaprosiliśmy gimnazja z Kotli i z Góry. Każda z tych szkół zaprasza do współpracy po trzy wskazane podstawówki i w ten sposób tworzymy dużą siatkarską piramidę. Na samym jej szczycie staje klasa mistrzostwa sportowego”mówi Irena Dybczyńska-Bielawa, trener siatkówki w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

Gościem specjalnym piątkowego wydarzenia był 97-krotny reprezentant Polski w siatkówce, Marcin Prus. Doświadczony sportowiec poprowadził spotkanie z młodzieżą szkolną, podczas którego opowiadał m.in. o swojej karierze sportowej. – „Jest to któraś z kolei wizyta w tym miesiącu i powiem szczerze – za każdym razem mam ogromną frajdę spotykania się z dzieciakami. Im większa ilość, tym lepiej, ale wiąże to oczywiście się z tym, że im większa ilość, tym trudniej to wszystko uspokoić, ogarnąć. Okazuje się, że dzisiejsze spotkanie wypadło bardzo dobrze, bo można było pokazać kilka przykładów takich, na które młodzież powinna zwrócić uwagę i nie do końca dotyczyło to tematów siatkarskich. Bardzo się cieszę z tego, że mam możliwość jeżdżenia po Polsce i sprawdzania różnych środowisk. Daje mi to możliwość obserwowania i próbowania wyciągnięcia wniosków z tego, co się dzieje dookoła. Zależy nam na tym, żeby dzisiejsza młodzież widziała potencjał w siatkówce. Żeby można było zauważyć to, że ludzie dookoła bardzo się starają, by te konkretne jednostki mogły się wybić, a z tych jednostek zostanie później wybrana reprezentacja Polski” – powiedział w rozmowie z portalem TutajGLOGOW.pl Marcin Prus.

Podczas spotkania nie zabrakło również czasu na autografy czy pamiątkowe zdjęcia. Były reprezentant Polski po raz kolejny pokazał, że jest otwarty na kontakt z dziećmi i młodzieżą i doskonale sprawdza się w swojej roli. Na zakończenie piątkowego wydarzenia, doświadczony sportowiec poprowadził trening z młodymi siatkarkami Piasta Głogów. Było to dla nich bardzo ważne doświadczenie, o czym mówi jedna z zawodniczek. – „Gram w siatkówkę od sześciu lat. Jest dla mnie czymś bardzo ważnym w życiu. To moja pasja. To bardzo fajne, że taka osoba jak Marcin Prus przyjechał do nas, pokazał co potrafi i poprowadził zajęcia. Motywuje nas to do dalszej pracy” – skomentowała Oliwia Michalska z Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

W najbliższy wtorek (26 maja) na łamach portalu opublikowany zostanie wywiad, którego Marcin Prus udzielił specjalnie dla TutajGLOGOW.pl. Bądźcie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…