Nowe twarze w ekipie SPS-u Chrobry Głogów

Kolejny powrót w głogowskim sporcie. Tym razem dotyczy on drugoligowego SPS-u Chrobry Głogów, którego kadrę wzmocni 34-letni Grzegorz Kokociński. Zawodnik występujący na pozycji środkowego urodził się w naszym mieście i grał tu do 1998 roku.

Grzegorz Kokociński powróci do swojego rodzinnego miasta po siedemnastu latach przerwy i ponownie zagra w klubie, w którym uczył się siatkarskiego rzemiosła. To właśnie głogowski SPS Chrobry był pierwszym przystankiem w poważniejszej karierze zawodnika. W 1998 roku Kokociński opuścił Głogów i przeniósł się do najmocniejszego wówczas w kraju AZS-u Częstochowa. Następnie, po siedmiu latach gry w świętym mieście, głogowianin trafił do Jadaru Radom. W późniejszym czasie zawodnik reprezentował jeszcze barwy Delecty Bydgoszcz, Effectora Kielce czy BBTS-u Bielsko-Biała, a za sobą ma też roczny pobyt we francuskim Harnes Volley-Ball. Największe sukcesy w dotychczasowej karierze 34-latek odnosił w Częstochowie. Jako zawodnik AZS-u sięgnął najpierw po puchar, a rok później mistrzostwo Polski. Jak sam przyznaje, decyzja o powrocie nie należała do najłatwiejszych.

– „Długo się nad tym zastanawiałem. Przede wszystkim musiałem przekonać żonę. Jest rodzina, dzieci i w pewnych miejscach człowiek chciałby osiąść. Tak to było przez kilka ostatnich lat w Kielcach. Grałem w Bielsku-Białej i dojeżdżałem do domu. Po rozmowach zdecydowaliśmy się. Trzeba pomóc kolegom i klubowi, z którego wypłynąłem dalej w siatkarski świat. Chrobry zasługuje na to, żeby mieć dobrą siatkarską ekipę. Jeżeli w weekend postawie kropkę nad „i”, to będzie moja ostatnia przeprowadzka w życiu” – skomentował wychowanek SPS-u Chrobry Głogów.

Grzegorz Kokociński to nie jedyne rozpoznawalne w świecie siatkówki nazwisko, które związało się z głogowskim klubem. Posadę trenera drugoligowej drużyny obejmie bowiem Krzysztof Wójcik. 55-letni trener był w przeszłości reprezentantem Polski, a także uczestnikiem Mistrzostw Europy w 2001 roku. Dla biało-czerwonej drużyny rozegrał łącznie 38 spotkań. Po zakończeniu zawodniczej kariery, zajął się pracą w roli trenera. Funkcję tę pełnił w Stali Nysa, Krispolu Września, Ósemce Siedlce oraz Jokerze Piła. Teraz przyszedł czas na SPS Chrobry Głogów.

– „Pochodzę z Żagania, więc z tego regionu, a więc można powiedzieć, że jestem ziomkiem. Cieszę się, że trafiłem do Głogowa. Perspektywa trzyletniej pracy pozwala w spokoju budować drużynę. Chcemy w trzecim sezonie bić się o pierwszą ligę” – zapowiedział nowy opiekun głogowskiego zespołu.

Poprzedni sezon siatkarskiej drugiej ligi zespół SPS-u Chrobry Głogów zakończył na siódmym miejscu w tabeli. Inauguracja rozgrywek 2015/2016 zaplanowana została na wrzesień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.