Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy
2015-05-22 Piknik Bajkonetu @Skansen (fot.A.Karbowiak)-38

Kolejny tydzień maja rozpoczęty. W najbliższych dniach w Głogowie odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych: Festyn z okazji Dnia Matki i Matki Seniorki, Wieczór Teatralny z MOK, III Gala Głogowskiej Nagrody Historycznej, Jazz Vocal Night, Teatr Młodego Widza z okazji Dnia Dziecka oraz wiele innych.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Głogowa wzięli udział w Festiwalu Gitary Głogów 2015, na które zaprosiła Szkoła Muzyczna im. F. Liszta I i II stopnia, zainteresowani mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nt. najważniejszego posiłku dnia, czyli nie-zwykłe śniadanie, o którym opowiedzieli przedstawiciele Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W miniony weekend odbyły się także kolejne wystąpienia w ramach prezentacji twórczych Mały Art, podczas których zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 oraz z PP nr 19. A co przyniesie tydzień własnie rozpoczęty?

Tradycyjnie już kolejny tydzień można rozpocząć na sportowo. Dziś, 25. maja o godz. 20:00 pod Miejskim ośrodkiem Kultury w Głogowie spotyka się grupa Biegam Bo Lubię Głogów, która po raz kolejny biegowo przemierzy nasze miasto. BBL jest grupą nastawioną na osoby początkujące, jednak w ich gronie znajdują się także osoby, które pokonały już maratońskie odległości. Grupa trenuje trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa start: MOK, 20:00, sobota – trening rodzinny: Stadion Chrobrego, godz. 9:30.

Wtorek, 26. maja to święto Mam. Z tej właśnie okazji Miejskie Centrum Wspierania Rodziny zaprasza na Festyn Dnia Matki i Matki Seniorki. Przewidziany jest program artystyczny podopiecznych Świetlic Środowiskowych MCWR (15:00-16:00), koncert zespołu Integro (16:00-17:00), występ kabaretu Guadium (17:00-18:00), a przez cały czas dostępna będzie Strefa Dobrej Zabawy pełna gier, warsztatów i konkursów z nagrodami (15:00-18:00). Festyn z okazji Dnia Matki i Matki Seniorki odbędzie się przy Klubie Środowiskowym MCWR przy ul. Folwarcznej 7.

Środa, 26. maja może się okazać początkiem ciekawej przygody dla młodych osób uzdolnionych muzycznie. Przez trzy kolejne dni: 26-28 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbędą się warsztaty muzyczne „Music Outreach Tours Young Americans” – jest to program obejmujący całoroczne serie trzydniowych warsztatów ogólnokształcących w szkołach, które najpierw odbywały się w całych Stanach Zjednoczonych, a od roku 2000 w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Ukrainie, Luksemburgu, Niderlandach, Japonii, Niemczech oraz w Polsce (w Lubinie). W ciągu trzech dni współpracy około 40 młodych Amerykanów ze 150 do 400 uczniów danej szkoły przygotowywało przedstawienie, które było wystawiane ostatniego wieczoru warsztatów.
Celem tej pracy jest dostarczenie uczniom artystycznych bodźców i pobudzenie wiary we własną kreatywność. Rozwijana jest przez to zdolność pracy w zespole, która pobudza myślenie, a także wiarę w siebie. Kulturalne spotkania służą także rozwijaniu zdolności posługiwania się językiem angielskim. Trzydniowe warsztaty muzyczne są płatne (koszt: 200 zł/50 euro), a szczegółowe informacje na ich temat znaleźć można na stronie internetowej I LO w Głogowie.

W czwartek, 28. maja w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie miał odbyć się IV Festiwal Ekspresji Dziecięcej organizowany przez SP 12 z Oddziałami Integracyjnymi, jednak Festiwal został odwołany.

Tego dnia odbędą się natomiast inne ciekawe wydarzenie. O godz. 18:00 w głogowskiej MBP będzie mieć miejsce III Gala Głogowskiej Nagrody Historycznej pod Patronatem Prezydenta Głogowa. Gościem specjalnym uroczystości będzie Joanna Lamparska – dziennikarka, podróżniczka, autorka niezwykłych przewodników po Dolnym Śląsku. Spotkanie autorskie nosi tytuł:„Tajemnica dolnośląskich zabytków”. Głogowska Nagroda Historyczna wręczana jest od 2013 roku. Otrzymuje ją autor (autorzy) wydarzenia historycznego, inicjatywy, wydawnictwa, czy przedsięwzięcia na rzecz upowszechniania i popularyzowania przeszłości Głogowa i Ziemi Głogowskiej. Gala odbędzie się w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15.

W piątkowy wieczór (29.05) do Głogowa zawita jazz. Tym razem usłyszeć będzie można
„Jazz Vocal Night”, czyli projekt muzyczny uznanej wokalistki jazzowej Patrycji Kamola do udziału którego zaprosiła doświadczonych muzyków grających na co dzień z wieloma gwiazdami polskiej i światowej sceny bluesowej i jazzowej. Koncert „Jazz Vocal Night” to niesamowita dawka energii, w czasie którego formacja Patrycja Kamola Jazz Band prezentuje utwory własne oraz znane standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Koncert odbędzie się w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod św. Mikołajem o godz. 18:00. Bilety dostępne w cenach: 25 zł/przedsprzedaż, 30 zł/w dniu koncertu, do nabycia w Piwnicy Artystycznej.

Jeśli jednak ktoś piątkowego wieczoru będzie miał ochotę na inne, niż muzyczne wrażenia kulturalne, jest druga możliwość. O godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się Wieczór Teatralny z Teatrem Seniorów. Wystąpią: Danuta Malinowska, Zofia Markiewicz, Stanisława Ptak oraz Regina Rzewuska. Oprócz premierowego występu Teatru Seniorów, tego wieczoru zobaczyć będzie można także monodram oraz intermedium muzyczne. Wstęp na Wieczór Teatralny jest wolny.

Nie tylko w piątek będzie można spotkać się z teatrem. Kolejną odsłonę zobaczyć będzie można w niedzielne południe (31.05) podczas Teatru Młodego Widza z okazji Dnia Dziecka. Tym razem najmłodsza publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakl pt. „Bezpiecznie na drodze”przygotowany przez Centrum Uśmiechu z Legnicy. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

W niedzielę, 31. maja warto wybrać się także na giełdę organizowaną przez Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday. Podczas giełdy wymienić się będzie można nieużywanymi przez nas płytami, książkami, grami, która nam nie już są potrzebne, a być może zainteresują kogoś innego. Giełda rozpoczyna się o godz. 12:00 i trwać będzie do 15:00 w MCK Mayday.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić TutajGLOGOW.pl

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.