Głogów: dilerka narkotyków zatrzymana
2015-05-26-marihuanai

928 porcji amfetaminy oraz 2830 porcji marihuany znaleźli głogowscy policjanci w mieszkaniu 33-letniej głogowianki. Zabezpieczono również przedmioty służące do dystrybucji narkotyków. Decyzją sądu kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego głogowskiej policji zatrzymali 33-letnią mieszkankę, Głogowa, w której mieszkaniu policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków.

– „Zatrzymanie kobiety jest efektem pracy policjantów Wydziału Kryminalnego głogowskiej policji. W wyniku realizacji sprawy operacyjnej, policjanci dokonali przeszukania mieszkania 33 – letniej mieszkanki Głogowa, która podejrzewana była o handel narkotykami.” – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Jak informuje głogowska policja, w mieszkaniu zatrzymanej policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki oraz inne przedmioty, które służyły do przygotowywania i porcjowania środków odurzających i psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli między innymi marihuanę, której ilość wystarczyłaby na 2830 porcji użytkowych tego środka. Ilość zabezpieczonej amfetaminy starczyłaby na 928 porcji narkotyku.

Na wniosek policji i prokuratury, 33- letnia głogowianka została tymczasowo aresztowana przez sąd na okres 3 miesięcy.

– „Kobieta usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków ich uprawy oraz odpłatnego udzielania innym osobom. Zgodnie z ustawą, grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie, mające na celu zatrzymania innych osób oraz przedstawienia im zarzutów.” – dodaje rzecznik głogowskiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.