SPR Chrobry Głogów w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem

W niezbyt dobrych humorach wrócili z Kwidzyna piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów. W meczu o siódme miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn, głogowski zespół przegrał z tamtejszym MMTS-em 27:34 i znalazł się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem.

Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego pojechali do Kwidzyna w bardzo mocno okrojonym składzie. Do nieobecnych od dłuższego czasu Jakuba Łucaka i Marka Świtały, dołączyli Hubert Kaczmarek, Rafał Biegaj oraz Dominik Płócienniczak. Wszystko to sprawiło, że w poniedziałkowym meczu opiekun głogowskich szczypiornistów mógł skorzystać zaledwie z dwunastu zawodników.

„Widać było braki kadrowe. Wystąpiliśmy bez lewego skrzydła, na prawym skrzydle był tylko Wiktor Kubała. Zrobiliśmy dużo błędów własnych i podjęliśmy kilka nie do końca rozważnych decyzji. Dlatego też taki wynik” skomentował porażkę swojego zespołu trener Krzysztof Przybylski.

Początek spotkania w hali MMTS-u Kwidzyn był dość wyrównany. Pierwszą bramkę meczu rzucił Krzysztof Tylutki, dzięki czemu SPR Chrobry Głogów jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później sytuacja uległa zmianie. Gospodarze od 7. minuty wygrywali 3:2 i już do końca meczu nie oddali punktowej przewagi. Głogowianie cały czas starali się zniwelować stratę, jednak to miejscowi byli o jedną lub dwie bramki bliżej zwycięstwa w tym spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy przewagę udało się nawet delikatnie powiększyć i ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 17:14 dla MMTS-u Kwidzyn.

Przerwa w grze zdecydowanie lepiej wpłynęła na piłkarzy ręcznych SPR Chrobrego Głogów. Dobry początek drugiej odsłony – zarówno w ofensywie, jak i defensywie – sprawił, że po kilku minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się wynik 18:18. Odrabianie strat przez dolnośląską ekipę podziałało jednak na gospodarzy, którzy odpowiedzieli czterema trafieniami, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Był to początek widocznej przewagi MMTS-u, która w pewnym momencie wyniosła już dziewięć trafień. W końcówce szczypiorniści Krzysztofa Przybylskiego rzucili kilka bramek, jednak trafiali również miejscowi i mecz zakończył się wynikiem 34:27 dla MMTS-u Kwidzyn.

– „Szkoda, bo w końcówce doszliśmy na pięć bramek i mogliśmy jeszcze dorzucić jedną, ale zbyt szybko zdecydowaliśmy się na rzut. W rewanżu w związku z tym będziemy mieli do odrobienia siedem bramek, a nie pięć albo cztery” – powiedział po meczu opiekun głogowskiej drużyny.

Siedmiopunktowa przewaga MMTS-u Kwidzyn stanowi sporą przewagę i stawia głogowian w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżowym pojedynkiem. Aby zwyciężyć w dwumeczu i zająć siódme miejsce na finiszu rozgrywek, piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów muszą zagrać bardzo dobre spotkanie i rozgromić rywala przed własną publicznością. Czy uda się tego dokonać – dowiemy się w sobotę 30 maja.

MMTS Kwidzyn – SPR Chrobry Głogów 34:27 (17:14)

MMTS Kwidzyn:  Dudek, Kiepulski, Kochański – Seroka 7, Kryszeń 6, Klinger 4, Szczepański 4, Łangowski 3, Nogowski 2, Zadura 2, Jędrzejewski 1, Mroczkowski 1, Peret 1, Pilitowski 1, Potoczny 1, Sadowski 1.

Karne: 4/6
Kary: 4 min.

SPR Chrobry Głogów:  Stachera, Kapela – Babicz 7, Bąk 6, Kubała 5, Tylutki 3, Bednarek 2, Kandora 2, Świątek 2, Witkowski, Mochocki, Gujski.
Karne: 2/2
Kary: 14 min.

Kary indywidualne:
MMTS Kwidzyn: 4 – Łangowski
SPR Chrobry Głogów: 4 – Tylutki, 2 – Babicz, Bednarek, Gujski, Kandora, Kubała

Sędziowie: Dariusz i Jakub Mroczkowscy (Sierpc)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.