Uzbierali baterie i pojechali na wycieczkę

Wycieczki edukacyjne były nagrodą dla uczniów ze szkół z terenu gminy Kotla za zbiórkę baterii. Wycieczki odbyły się w ramach „Lekcji w przyrodzie” prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA.

W nagrodę za zbiórkę baterii uczniowie ze szkół z terenu gminy Kotla wyjechali na wycieczki edukacyjne. Wycieczki te odbywały się w ramach „Lekcji w przyrodzie” prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA.

W poniedziałek, 18 maja odbyły się dwie wycieczki. Pierwsza z udziałem przedszkolaków do Gogołowic, najmłodsi w drodze powrotnej zwiedzali Park Wrocławski.

Tego samego dnia uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego mieli okazję zobaczyć ponad 750-letni dąb „Chrobry”- uważany za najstarszy dąb szypułkowy w Polsce. Następnie udali się do Stawów Przemkowskich, a także odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne „Amazonka” w Ostaszowie.

Natomiast we wtorek, 19 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wyjechali do Borówek gdzie prowadzili badania i obserwacje.

–„Uczestnicy wyjazdów w bezpośredni i twórczy sposób przyswajali podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym i potrzebie jego ochrony.”– mówi jeden z opiekunów wycieczki.

Wycieczki zostały ufundowane przez Gminę Kotla w ramach akcji „Jestem EKO” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że gmina Kotla w marcu tego roku Gmina Kotla rozpoczęła realizację akcji edukacyjnej „Jestem Eko”, na którą pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 20 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 33 tysiące złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…